Głębokie spojrzenie

Tetrarcha Herod posłyszał o wszystkich cudach zdziałanych przez Chrystusa i był zaniepokojony. Niektórzy bowiem mówili, że Jan powstał z martwych; inni, że zjawił się Eliasz; jeszcze inni, że któryś z dawnych proroków zmartwychwstał. A Herod mówił: «Jana kazałem ściąć. Któż więc jest ten, o którym takie rzeczy słyszę?» I starał się Go zobaczyć. Łk 9, 7-9

Herod starał się zobaczyć Jezusa. Na ile to było szczere pragnienie? Nie wiem. Zastanów się jednak nad swoim pragnieniem ujrzenia Jezusa. Kiedy i gdzie widziałeś Go ostatnio? Czy Twoje patrzenie na Niego jest coraz głębsze? Czy prosisz o łaskę wiary i pełnego miłości dostrzeżenia Chrystusa w Eucharystii, adoracji, Słowie Bożym, modlitwie, drugim człowieku?

Przypomnij sobie niesamowite spojrzenie św. Ojca Pio (wspominanego dzisiaj w liturgii) na Jezusa podczas Mszy świętej. Jego oczy i serce zatapiały się w Sercu Chrystusa. Proś o taką łaskę.

A teraz tak mówi Pan Zastępów: Zastanówcie się dobrze nad swoim postępowaniem! Siejecie wiele, lecz plon macie lichy; przyjmujecie pokarm, lecz nie macie go do syta; pijecie, lecz nie gasicie pragnienia; okrywacie się, lecz się nie rozgrzewacie; ten, kto pracuje dla zarobku, pracuje dla dziurawego mieszka. Tak mówi Pan Zastępów: Zastanówcie się dobrze nad swoim postępowaniem. Wyjdźcie w góry i sprowadźcie drewno, a budujcie ten dom, bym sobie w nim upodobał i doznał czci – mówi Pan». Ag 1, 5-8

Wyjść w góry i sprowadzić drewno. Budować wewnętrzną świątynię w sercu. Dbać o płomień miłości, który naturalnie przygasa, gdy nie jest dokładane drewno (to może być twój codzienny trud, pragnienie, modlitwa, przede wszystkim sakramenty). Pan upodobał sobie w Tobie, że teraz to czytasz i zapragniesz głębszej relacji z Nim w Twojej świątyni Ducha Świętego.

Niech święci cieszą się w chwale,
niech się weselą przy uczcie niebieskiej. Ps 149, 5

Panie Jezu, tęsknię za ucztą w niebie razem z Trójcą Świętą, Aniołami i świętymi. Wiem, że powołasz mnie tam w swoim czasie. Teraz raduję się każdą królewską ucztą, na którą zapraszasz mnie przy ołtarzu. Patrzę na Ciebie w Eucharystii, uwielbiam Cię, adoruję i z całego serca wyznaję Ci miłość. Dziękuję za łaskę wiary i miłości.
Maryjo, kochana Mamo, proszę, wstawiaj się za nami, abyśmy z jeszcze większą miłością i uwielbieniem patrzyli na Twego Syna.
Św. Józefie, ty przez wiele lat patrzyłeś na Jezusa, a teraz możesz widzieć Go w wieczności. Proszę, wstawiaj się za nami, abyśmy nie przestali dokładać ,,drewna” do naszych płonących serc.
Św. Ojcze Pio, dziękuję za Twoje proste, otwarte na łaskę serce. Dziękuję za Twoje spojrzenie na Jezusa podczas Mszy świętej. Proszę, módl się za nami.

Wszystkim czytającym ten wpis NIECH BŁOGOSŁAWI BÓG WSZECHMOGĄCY OJCIEC I SYN + I DUCH ŚWIĘTY.

Polecam ważny załącznik:

Dodaj komentarz