Chore oko

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Nie gromadźcie sobie skarbów na ziemi, gdzie mól i rdza niszczą i gdzie złodzieje włamują się i kradną. Gromadźcie sobie skarby w niebie, gdzie ani mól, ani rdza nie niszczą i gdzie złodzieje nie włamują się i nie kradną. Bo gdzie jest twój skarb, tam będzie i serce twoje. Światłem ciała jest oko. Jeśli więc twoje oko jest zdrowe, całe twoje ciało będzie rozświetlone. Lecz jeśli twoje oko jest chore, całe twoje ciało będzie w ciemności. Jeśli więc światło, które jest w tobie, jest ciemnością, jakże wielka to ciemność!» Mt 6, 19-23

Popatrz sercem na powyższe słowa Jezusa. Odpowiedz sobie na pytanie, gdzie są Twoje skarby. Czy są nimi ludzie (np. dzieci), czy dobra materialne, czy wreszcie sam Bóg? W jaką relację wkładasz całe swoje serce? Co chcesz osiągnąć? Dokąd zmierzasz? Po co Ci wspaniała i wielodzietna rodzina oraz niezwykłe wille i piękne podróże, jeśli w jednej chwili możesz stracić to wszystko i stanąć przed Panem, aby zdać sprawę ze swojego życia, a zwłaszcza z miłości do Niego i ludzi. Spróbuj przestawić sobie dzisiaj priorytety. Zacznij od najważniejszej relacji, a potem dopiero w jedności z Bogiem dawaj z siebie maksa dla ludzi i świata.

Jezus mówi dalej o chorym oku, które wprowadza całe ciało w ciemność. Spróbuj zatrzymać się na tych słowach. Przypomnij sobie, na co patrzą Twoje oczy. Czym zachwycasz się najczęściej? Jak wygląda Twoje spojrzenie na luksusowy samochód, wspaniały dom, jakąś piękną kobietę, przystojnego mężczyznę? Porównaj to spojrzenie z tym, które jest utkwione w Jezusie podczas Eucharystii? Kiedy Twoje oczy mają prawdziwy błysk? Oby nie okazało się, że masz chory wzrok, który wprowadza Cię w totalną ciemność. Jeśli zaobserwujesz u siebie taką przypadłość, to czym prędzej proś Jezusa, aby dotknął Twoich oczu i uzdrowił je. Tylko On ma moc, która może odtruć Twoje wnętrze.

Panie, Ty znasz moje serce. Wiesz, że wiele razy w życiu byłem totalnie ślepy i nie widziałem największego skarbu, którym Ty jesteś. Dziękuję za otwarcie oczu i możliwość zachwycania się wszystkim w Twoim świetle.

oraz

Dodaj komentarz