Całkowite oddanie

Najmilsi: Starszych, którzy są wśród was, proszę ja, również starszy, a przy tym świadek Chrystusowych cierpień oraz uczestnik tej chwały, która ma się objawić: paście stado Boże, które jest przy was, strzegąc go nie pod przymusem, ale z własnej woli, jak Bóg chce; nie ze względu na niegodziwe zyski, ale z oddaniem; i nie jak ci, którzy ciemiężą gminy, ale jako żywe przykłady dla stada. Kiedy zaś objawi się Najwyższy Pasterz, otrzymacie niewiędnący wieniec chwały. 1 P 5, 1-4

Św. Piotr, który zna już swoją małość oraz wielkie brzemię przewodzenia Kościołem na ziemi, prosi starszych, aby z całym oddaniem przewodzili w wierze i miłości tym, których Bóg będzie stawiał na ich drodze. Poczuj się odbiorcą tych słów. One dotyczą nie tylko kapłanów, rodziców i wychowawców. Obok Ciebie zawsze znajdzie się ktoś młodszy wiekiem lub wiarą, kto będzie potrzebował żywego przykładu. Podejmij to wyzwanie, a otrzymasz od Boga wspaniałą zapłatę. Postaraj się być chrześcijaninem, który pod każdym względem jest całkowicie oddany Chrystusowi i Jego Ewangelii. Żyj według Bożej woli i nie lękaj się żadnych przeciwności. One są wpisane w Twoje życie. Dzięki nim Twoja wiara będzie jeszcze większa. Nie zapominaj, że Pan zawsze będzie z Tobą. On nie zostawia swoich uczniów.

Chociażbym przechodził przez ciemną dolinę, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną. Ps 23, 4

O takiej ciemnej dolinie i heroizmie wiary opowiada najnowszy film pt. ,,Milczenie”, który właśnie jest na ekranach kin. To najnowsze dzieło słynnego Martina Scorsese. Gorąco polecam!
Panie, uczyń mnie żywym przykładem Twojej miłości do ludzi. Daj mi siłę i odwagę, abym nie lękał się żadnych przeciwności.

Dodaj komentarz