Bóg jest z Tobą!

A stało się to wszystko, aby się wypełniło słowo Pańskie powiedziane przez Proroka: «Oto Dziewica pocznie i porodzi Syna, któremu nadadzą imię Emmanuel», to znaczy Bóg z nami. Mt 1, 23

Spróbuj przeżyć dzisiejszy dzień z głębokim przekonaniem o tym, że Bóg jest z Tobą. Rozmawiaj z Nim podczas swoich obowiązków. Zawierzaj Mu ludzi, z którymi będziesz rozmawiał. Szukaj w swoim sercu Jego woli na konkretne zadania, które podejmiesz. Uwierz mi, że to może być Twój najlepszy dzień w życiu.

Niedawno obejrzałem kolejna odsłonę filmu pt. Gwiezdne Wojny. Wszyscy fani tej produkcji zapewne znają słowa: Niech moc będzie z Tobą. Gdy słyszałem to sformułowanie na seansie, to od razu pomyślałem, że chrześcijanie powinni wrócić do żegnania się słowami: Idź z Panem Bogiem lub Niech Bóg będzie z Tobą. Myślę, że wielu ludzi potrzebuje tych słów. Może dla Ciebie te słowa są bardzo naturalne, ale dla kogoś, kto oddalił się od Jezusa, to może być zbawienne przypomnienie.

Nie wstydź się swojego chrześcijaństwa. Wręcz przeciwnie – bądź dumny z tego, kim jesteś! W końcu to Twoja religia miała największy wpływ na rozwój cywilizacji. Natomiast Twój Pan i Zbawiciel pozostawił fundamentalne prawo, na którym bazuje od wieków większość narodów.

Panie Jezu, dziękuję za Twoją bliskość. Proszę Cię za wszystkimi osobami, które jeszcze nie zaprosiły Cię do swojego serca poprzez sakrament pojednania. Daj im łaskę prawdziwego zbliżenia się do Ciebie, aby mogli poczuć Twoją obecność w całej pełni.

Dodaj komentarz