Bliskość serca

Zapytali Go więc faryzeusze i uczeni w Piśmie: «Dlaczego Twoi uczniowie nie postępują według tradycji starszych, lecz jedzą nieczystymi rękami?» Odpowiedział im: «Słusznie prorok Izajasz powiedział o was, obłudnikach, jak jest napisane: „Ten lud czci Mnie wargami, lecz sercem swym daleko jest ode Mnie. Ale czci Mnie na próżno, ucząc zasad podanych przez ludzi”. Uchyliliście przykazanie Boże, a trzymacie się ludzkiej tradycji, dokonujecie obmywania dzbanków i kubków. I wiele innych podobnych rzeczy czynicie». Mk 7, 5-8

Czy sercem jesteś blisko Jezusa? Czy nie czcisz Pana swego głównie wargami, a Twoje wnętrze często jest przepełnione różnymi sprawami? Jak Bóg się czuje w Twoim sercu? Czy tworzysz Mu głęboką przestrzeń, w której spotykasz się z Nim, kontemplujesz Go i słuchasz całym sobą?

Jak dojść do takiej głębi? Cisza, modlitwa, sakramenty święte, prośba o łaskę głębszej relacji, pokora, czas… Jeśli naprawdę zależy Ci na szczerej relacji z Jezusem, to oddasz Mu całego siebie i wszystko, co ,,posiadasz”. Pozwól Mu prawdziwie być Twoim jedynym Panem.

A wreszcie Bóg rzekł: «Uczyńmy człowieka na Nasz obraz, podobnego Nam. Niech panuje nad rybami morskimi, nad ptactwem podniebnym, nad bydłem, nad ziemią i nad wszystkimi zwierzętami pełzającymi po ziemi!» Stworzył więc Bóg człowieka na swój obraz, na obraz Boży go stworzył: stworzył mężczyznę i niewiastę. Rdz 1, 26-27

Trójca Święta uczyniła każdego człowieka na swój obraz. Obraz świętych relacji między trzeba Osobami Boskimi jest ideałem. O gdybyś zagłębił się w te relacje i pozwolił Trójcy Świętej na przenikanie całej Twojej istoty, to i relacje z ludźmi tworzyłbyś jedynie na czystej, bezinteresownej miłości.

Czym jest człowiek, że o nim pamiętasz,
czym syn człowieczy, że troszczysz się o niego? Ps 8, 5

Kochany Boże, Ty wciąż o mnie pamiętasz, choć ja czasami myślami i sercem oddalam się od Ciebie. Proszę przepełnij mnie Twoją czystą miłością, abym mógł kochać Cię z całego serca, z całej duszy i ze wszystkich sił swoich.

Maryjo, kochana Mamo, proszę, wstawiaj się za nami u Boga, abyśmy szczerze żyli dla naszego Pana i oddawali całą chwałę Trójcy Przenajświętszej.

W załączniku polecam świadectwo głębszego nawrócenia Tau:

Dodaj komentarz