Życie w świetle i w ciemności

Wysłaliście poselstwo do Jana i on dał świadectwo prawdzie. Ja nie zważam na świadectwo człowieka, ale mówię to, abyście byli zbawieni. On był lampą, co płonie i świeci, wy zaś chcieliście radować się krótki czas jego światłem. J 5, 33-35

Gdy zbliżają się święta wielu ludzi zbliża się do Jezusa, który jest Światłością świata. Smuci mnie jednak fakt, że ponad 90% populacji pocieszy się Bożym światłem przez kilka tygodni i wróci do ciemności w szarej codzienności. Czy życie w bliskiej relacji z Chrystusem jest mało atrakcyjne dla współczesnego człowieka? Dlaczego ciemność wygrywa w tylu ludzkich umysłach? Czy naprawdę trzeba czekać aż ktoś osiągnie sędziwy wiek i zacznie życie budować na Bogu?
Jeśli masz jakiś pomysł na nawrócenie świata, to podziel się tym w komentarzu 🙂

Póki co zacznij od samego siebie i żyj w Bożym świetle dzień za dniem. Może pokornie dając dobre świadectwo zachęcisz chociaż kilka osób do życia w przyjaźni z Jezusem. Nie napinaj się z całych sił na nawracanie ludzi. Oddawaj ich Bogu i rób swoje. Pan ma plan na zbawienie Twoich bliskich. Ty nie przeszkadzaj Mu swoimi pomysłami. Po prostu cierpliwie kochaj tych, których masz obok siebie. Nie denerwuj się, gdy coś nie jest po Twojej myśli. Bóg także cały czas doświadcza takiego zawodu, gdy patrzy na nas i jakoś jeszcze nie zakończył świata. Ucz się od Niego takiej cierpliwości.

Staraj się także opowiadać o życiu w świetle Ewangelii. Dziel się z innymi prawdziwą radością, wiarą, miłością i nadzieją. Rozsiewaj wokoło dobre słowa niczym ziarna, aby Bóg miał sposobność do podlewania i pielęgnowania tych konkretnych ziarenek.

Przy tym wszystkim trwaj wiernie przy Bogu i nigdy nie zapominaj, że jesteś tylko narzędziem w Jego rękach. Nie odwracaj się nigdy od Pana tak, jak Izraelici po wyjściu z Egiptu;

U stóp Horebu zrobili cielca
i pokłon oddawali bożkowi ulanemu ze złota.
Zamienili swą Chwałę
na podobieństwo cielca jedzącego siano.
Zapomnieli o Bogu, który ich ocalił,
który wielkich rzeczy dokonał w Egipcie.
Ps 106, 19-21

Jak można zamienić Boga na sztucznego cielca? Jak można zamienić niedzielną Mszę świętą na pójście do marketu na zakupy? Jak można zamienić życie w łasce uświęcającej i przyjmowanie Jezusa do serca na życie w grzechu śmiertelnym wynikającym z grzechów np. nieczystości, pijaństwa, narkotyków, złodziejstwa itp.? Tak niestety dzieje się w sercach i umysłach wielu ludzi. Ty, nie zapominaj nigdy o swoim Zbawicielu i przekazuj ludziom prawdziwe światło.

Panie Jezu, proszę Cię za ludźmi, którzy oddalili się od Ciebie i żyją w ciemności. Pomóż w tym momencie chociaż jednej osobie wrócić do życia w Twojej światłości.

Dzisiejsze załączniki przybliżą Cię do Światłości:

oraz

Dodaj komentarz