Zdrowie

Jezus oddalił się ze swymi uczniami w stronę jeziora. A przyszło za Nim wielkie mnóstwo ludzi z Galilei. Także z Judei, z Jerozolimy, z Idumei i Zajordania oraz z okolic Tyru i Sydonu szło do Niego mnóstwo wielkie na wieść o tym, jak wiele działał. Toteż polecił swym uczniom, żeby łódka była dla Niego stale w pogotowiu ze względu na tłum, aby na Niego nie napierano. Wielu bowiem uzdrowił i wskutek tego wszyscy, którzy mieli jakieś choroby, cisnęli się do Niego, aby Go dotknąć. Mk 3, 7-10

Wyobraź sobie, że najlepszy lekarz na świecie przyjeżdża do Twojego miasta i postanawia całkowicie za darmo leczyć i dawać konsultacje. Zobacz ten tłum, który godzinami stoi w kolejce, żeby tylko usłyszeć coś mądrego na temat swojego zdrowia fizycznego lub psychicznego.

Dlaczego nie ma takich kolejek każdego dnia do spowiedzi, do każdego kościoła parafialnego na eucharystię lub adorację, na rozmowę duchową z kapłanem? Czy ktoś w ogóle wątpi w to, że Jezus Chrystus ma moc uzdrowić każdą osobę fizycznie, psychicznie i duchowo? A może problem jest w osłabieniu wiary w Boga, a coraz większej wierze w pieniądze i ludzi… Cóż to jest za paradoks.

Oczywiście trzeba korzystać z medycyny, ale nie można pomijać pierwszego, najważniejszego lekarza, który daje siłę na walkę z wszelkimi chorobami i słabościami. On także potrafi całkowicie uzdrowić. Wczoraj ze zdumieniem słuchałem w radiu pana Zbigniewa Nowaka, który opowiadał o swojej książce pt. ,,Antybiotyki z apteki Pana Boga”. Nawet nie wiedziałem, że w stworzeniu jest aż tak wiele leczniczych składników, które pomagają w powrocie do zdrowia i nie wywołują skutków ubocznych.

W Bogu pokładam nadzieję, nie będę się lękał,
cóż może uczynić mi człowiek? Ps 56, 12

Boże, moje życie i zdrowie zależą od Ciebie. Cały oddaję się Tobie i ufam, że dasz mi siłę do wypełniania Twojej woli każdego dnia. Proszę Cię za ludźmi, którzy osłabli w wierze. Odnów ich siły duchowe, aby mogli chwalić Ciebie i pomagać innym.

W załączniku polecam materiał o aptece Pana Boga;

Dodaj komentarz