Wiara odrywa od grzechu

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Niepodobna, żeby nie przyszły zgorszenia; lecz biada temu, przez którego przychodzą. Byłoby lepiej dla niego, gdyby kamień młyński zawieszono mu u szyi i wrzucono go w morze, niż żeby miał być powodem grzechu dla jednego z tych małych. Uważajcie na siebie!

Jeśli brat twój zawini, upomnij go; i jeśli będzie żałował, przebacz mu. I jeśliby siedem razy na dzień zawinił przeciw tobie i siedem razy zwrócił się do ciebie, mówiąc: „Żałuję tego”, przebacz mu». Apostołowie prosili Pana: «Dodaj nam wiary». Pan rzekł: «Gdybyście mieli wiarę jak ziarnko gorczycy, powiedzielibyście tej morwie: „Wyrwij się z korzeniem i przesadź się w morze”, a byłaby wam posłuszna». Łk 17, 1-6

Nie łatwo czyta się powyższe słowa o zgorszeniach, które były są i będą. Czy był na ziemi ktoś oprócz Jezusa i Maryi, kto nigdy nikogo nie zgorszył? Ja na pewno nie byłem i nie jestem tak święty. Mimo to Pan Bóg jeszcze pozwala mi żyć i kochać tak jak potrafię. Wciąż upadam, żałuję i otrzymuje przebaczenie. Doświadczając tak wielkiego miłosierdzia, staram się być także miłosierny dla tych, którzy ranią mnie.

Patrzę dzisiaj sercem na ostanie słowa Jezusa z powyższej Ewangelii. Nie mogę przejść obojętnie obok nich. Zastanawiam się, czy moja wiara jest chociażby taka jak ziarnko gorczycy? Czy przesadziłem kiedyś jakąś morwę w morze? 🙂 Dosłownie nie, ale gdy pomyślę o wielu moich gorszących grzechach, które wrastały się w moje serce i ciało niczym morwy, to już nie jedna z nich wylądowała w morzu miłosierdzia i nie niszczy życia mojego oraz tych, którzy są obok mnie.

Spójrz w ten sposób dzisiaj na swoje grzechy i słabości. Proś Boga o wiarę wielkości ziarnka gorczycy. Powyrywaj wszystkie morwy ze swojego serca i oddaj je Bożemu miłosierdziu. Żyj w prawdziwej wolności. A gdy tylko dasz się zwieść ponownie, to biegnij do Jezusa i błagaj o przebaczenie. On na pewno przebaczy Ci, gdy przyjdziesz ze skruchą, żalem za grzechy i mocnym postanowieniem poprawy. Uwierz w to! Myślę, że Bóg da ludziom jeszcze wiele światła poprzez Twoje gorliwe życie.

Jawicie się jako źródło światła w świecie,
trzymając się mocno Słowa Życia. Por. Flp 2, 15d. 16A

Panie, dziękuję za codzienne przebaczanie mi moich słabości. Oczyszczaj mnie stale, abym dawał jak najmniej zgorszenia, a jak najwięcej Twojego światła.

Dodaj komentarz