Uzdrawiający dotyk

Zszedł z nimi na dół i zatrzymał się na równinie. Był tam duży poczet Jego uczniów i wielkie mnóstwo ludu z całej Judei i z Jerozolimy oraz z wybrzeża Tyru i Sydonu; przyszli oni, aby Go słuchać i znaleźć uzdrowienie ze swych chorób. Także i ci, których dręczyły duchy nieczyste, doznawali uzdrowienia. A cały tłum starał się Go dotknąć, ponieważ moc wychodziła od Niego i uzdrawiała wszystkich. Łk 6, 17-19

Wyobraź sobie te tłumy ludzi, które są spragnione słów Chrystusa oraz Jego uzdrawiającej mocy. Po czym porównaj ich z dzisiejszymi ,,tłumami” w kościele. Czy widzisz jakąś różnicę? W powyższej scenie ewangelicznej moc wypływająca od Jezusa uzdrawia wszystkich. Natomiast dzisiejsze spotkania z Chrystusem na Mszy świętej nie są naznaczone masowymi uzdrowieniami. Jeden z egzorcystów usłyszał od osoby opętanej, że mogła chodzić w takim stanie na Eucharystię, ponieważ w kościele było raptem 3 osoby wierzące. Reszta była statystami, którzy z rutyny i zwykłego tradycyjnego przyzwyczajenia przychodzili na Mszę świętą.

Kluczem do wszelkiego uzdrowienia jest głęboka wiara oraz pokorne oddanie się woli Bożej. Bóg nie chce śmierci ani choroby człowieka. To diabeł nas ciągle dołuje, aby odłączyć nas od Stwórcy. Dlaczego Pan dopuszcza te próby? Myślę, że On wierzy w nas bardziej niż my w Niego. Poza tym patrzy, czy zobaczymy najprawdziwsze i całkowicie darmowe uzdrowienie wypływające z eucharystycznego dotyku Ciała Chrystusa.

Przyjęcie Jezusa do serca z wielką wiarą daje ukojenie, którego nie da nic innego na świecie. Zauważ, że możesz w ten sposób dotykać Jezusa każdego dnia. Czyń to zatem z prostoduszną wiarą i dziękuj z całych sił. Jeśli Bóg uzna za stosowne i pomocne w drodze do Twojej świętości, to da Ci także wszelkie uzdrowienie ciała. Dotykaj Pana codziennie i ufaj Mu z całych ludzkich sił.

Panie, dziękuję Ci za nieopisany dar codziennego trzymania Ciebie w moich słabych dłoniach. Nie zasłużyłem sobie na to niczym. Kłaniam się Tobie i pragnę być wdzięczny na wieki!

Dzisiejsze załączniki mogą podnieść najbardziej zatwardziałe serca;

oraz

Dodaj komentarz