Rzeczy przyszłe

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Jeszcze wiele mam wam do powiedzenia, ale teraz znieść nie możecie. Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy. Bo nie będzie mówił od siebie, ale powie wszystko, cokolwiek usłyszy, i oznajmi wam rzeczy przyszłe. J 16, 12-13

Wyobraź sobie Jezusa i Jego pełną wiedzę o całym wszechświecie. On ma głębokie pragnienie przekazania ludziom tego, co jest najważniejsze. To też czyni słowami, gestami i wieloma cudami. Ponad to obiecuje uczniom, że ześle Ducha, który doprowadzi ich do całej prawdy. Osoby, które wejdą z Nim w relację prawdziwie zrozumieją Boże działanie w dziejach ludzkości. Ciekawe jest także to, że Duch Święty może uzdolnić człowieka do poznania rzeczy przyszłych. Tu przypomina mi się św. Maksymilian Kolbe, który podjął decyzję o budowie klasztoru na przedmieściach Nagasaki, mimo że mógł wybrać o wiele atrakcyjniejszy plac. Miał wtedy powiedzieć, że nie wybiera lepszego terenu, ponieważ wkrótce spadnie tam ognista kula. Jak się później okazało, została tam zrzucona bomba, która pochłonęła ok. 70 tysięcy ofiar. Natomiast w klasztorze zniszczone zostały tylko 3 szyby. (http://pawel-janowski.salon24.pl/662680,sw-maksymilian-kolbe-i-bomba-zrzucona-na-nagasaki)
Wspominam dzisiaj tego wielkiego, polskiego świętego, ponieważ mamy wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Św. Maksymilian oddał jej całe swoje życie. To ona prowadziła go bezpiecznie przez misje i projekty, które wyprzedzały epokę. Jego życiorys całkowicie przełamuje stereotyp, że człowiek żyjący pod płaszczykiem Maryi jest ciemny, zacofany i powinien trafić do średniowiecza. Cieszę się bardzo, że jego postać jest właśnie wydobywana przez nowy film pt. ,,Dwie korony”. Gorąco zachęcam do obejrzenia. Takie dzieła pomagają wejść w głębszą relację z Bogiem. A przyczynia się do tego najbardziej Maryja – Wspomożycielka Wiernych.

Ja będę prosił Ojca, a da wam innego Parakleta, aby z wami był na zawsze. J 14, 16

Panie, dziękuję Ci za to, że cały czas pozwalasz mi odczuwać bliskość swojego Ducha oraz najlepszej Matki. Przy Tobie i Maryi stale czuję się bezpieczny.
Dzisiejsze zwiastuny pomogą Ci poczuć klimat życia św. Maksymiliana i Jego głębokiego zawierzenia Maryi;

oraz

Dodaj komentarz