Jak przetrwać najtrudniejsze chwile?

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Jeszcze chwila, a nie będziecie Mnie widzieć, i znowu chwila, a ujrzycie Mnie». J 16, 16

W perspektywie wieczności Twoje życie jest tylko krótką chwilą. Wykorzystaj ją jak najlepiej. Co zrobić, jeśli są momenty, w których w ogóle nie czujesz Boga i Jego miłości? Taki stan ducha św. Ignacy nazwał strapieniem. Nigdy nie podejmuj ważnych, życiowych decyzji, gdy przeżywasz jakieś ciężkie doświadczenie. Bóg dopuszcza takie chwile, aby zobaczyć, czy potrafisz kochać Go bez duchowych cukierków, którymi są często piękne natchnienia i emocjonalne uniesienia. Prawdziwa wiara często jest poddawana wielu próbom. Zwróć dzisiaj uwagę na słowa Jezusa, który mówi, że rozstanie z Nim może być tylko chwilowe. Po nim zawsze przyjdzie pocieszenie. Ciekawe, że św. Matka Teresa z Kalkuty nie czuła Boga przez kilkadziesiąt lat. Gdy zrozumiała, że to oddalenie się Jezusa, a więc osoby, którą kochała najbardziej – jest po to, aby lepiej zrozumieć opuszczonych i niekochanych ludzi, to aż pokochała swoją duchową ciemność. Z pewnością pamiętała, że życie jest tylko chwilą, a te kilkadziesiąt lat są niczym w stosunku do wieczności.
Aby znowu ujrzeć Jezusa, zachwycić się Nim i kontemplować Jego oblicze, musisz zawalczyć o czas na Eucharystię i Adorację. On tam naprawdę jest i czeka na Ciebie. Nie martw się, gdy pójdziesz i kompletnie nic nie poczujesz. Po prostu uwierz, że byłeś przed Nim, aby popatrzeć i oddać Mu chwałę za wszystkie radości, smutki i bóle. Czyń to jak najczęściej, a dojdziesz do momentu, w którym ujrzysz Go prawdziwie twarzą w twarz i nic i nikt nie odbierze Ci tej radości.

Nie zostawię was sierotami, powrócę do was i rozraduje się serce wasze. Por. J 14, 18

Panie, dziękuję za to, że dałeś mi wiarę w Ciebie i Twoją miłość do mnie i każdego człowieka. Pozwól wszystkim ludziom uwierzyć w to, że są prawdziwie kochani przez Ciebie. Niech nie oddalają się od Ciebie w chwilach smutku i doświadczeń.
Dzisiejsze załączniki pomogą Ci zwyciężyć najtrudniejsze chwile?

oraz

One Reply to “Jak przetrwać najtrudniejsze chwile?”

Dodaj komentarz