Radosne oblicze Kościoła

Wykrzykujcie na cześć Pana, wszystkie ziemie,
służcie Panu z weselem. Ps 100, 1

Z czym kojarzy się przeciętnemu Kowalskiemu polski katolicyzm? … Z babciami moherowymi, które są smutne, zrzędzą, obgadują i zdobywają kolejne szczyty dewocji… Pewnie dodałby jeszcze Radio Maryja i jego przywary… (Oczywiście ja kocham wszystkie babcie i uwielbiam to radio – naprawdę!)
A ja się dzisiaj pytam, gdzie jest pokazywany obraz radosnego, młodego Kościoła?… Jest tyle fantastycznej młodzieży, która z entuzjazmem angażuje się w wolontariat, pomaga chorym, starszym i cierpiącym, wyjeżdża na rekolekcje podczas wakacji, robi przedstawienia, koncerty, zbiórki i inne charytatywne dzieła?… To, że nie widzimy w mediach takiego obrazu – to nie znaczy, że go nie ma… Z pewnością jest jeszcze wiele do zrobienia, ale zacznijmy od siebie…
Taki obraz młodego Kościoła będzie można zobaczyć już nie długo na Polach Lednickich. To miejsce, w którym Jezus Chrystus gromadzi dziesiątki tysięcy młodych ludzi, ponad tysiąc ,,młodzieżowych” kapłanów, wielu zakonników i sióstr zakonnych. Wszyscy Ci ludzie z radością chwalą Pana. W tym miejscu Bóg dotyka serc, uzdrawia je i wlewa nowy zapał do czynnej miłości w codzienności!
Zachęcam wszystkich bardzo serdecznie do radosnego budowania Kościoła i Jego wizerunku!
Dziękuję Ci Panie za codzienną radość, którą mi dajesz podczas służenia dla Ciebie!
Odsyłam dzisiaj także do Bożego doładowania z Listu do Rzymian (Rz 8, 31-39)

Dodaj komentarz