Przestań wątpić w Jego miłość

Nadchodzi godzina, kiedy już nie będę wam mówił w przypowieściach, ale całkiem otwarcie oznajmię wam o Ojcu. W owym dniu będziecie prosić w imię moje, i nie mówię wam, że Ja będę musiał prosić Ojca za wami. Albowiem Ojciec sam was miłuje, bo wy Mnie umiłowaliście i uwierzyliście, że wyszedłem od Boga. Wyszedłem od Ojca i przyszedłem na świat; znowu opuszczam świat i idę do Ojca. J 16, 25-28

Uświadom sobie dzisiaj jeszcze raz oczywiste prawdy wiary, które głoszą, że Jezus przyszedł na świat od Ojca i do Niego znowu powrócił. Jaki był sens Jego wcielenia? Co On chciał przekazać mi, Tobie i całemu światu? Popatrz jeszcze raz na słowa z Ewangelii. Usłysz sercem to, mówi wcielony Syn Boży: Ojciec Was miłuje. Niech te słowa przenikną Twoją duszę. Nie daj sobie nigdy wmówić, że Bóg Cię nie kocha, nie pamięta o Tobie i zsyła na Ciebie najgorsze kary. Bóg jest samą miłością i miłosierdziem. On cały czas czeka na Ciebie z otwartymi ramionami. Gdy ranisz Go i zasmucasz, to On i tak czeka cierpliwie aż zmądrzejesz i wrócisz do Niego. Wyobraź sobie dzisiaj Boga Ojca i Jego miłość do Ciebie. Zobacz Jego zatroskane oblicze. Przypomnij sobie moment, w którym z miłości do Ciebie oddawał swoje życie i nie przeklinał Cię za grzech, lecz modlił się o Twoje nawrócenie. Nie gniewaj się już na Niego za wszystkie bolesne doświadczenia. Wybacz Mu oraz wszystkim, którzy zadali Ci ból. On pokazał Ci jak żyć w pełnej wolności od nienawiści mimo najcięższych prób.
Jeden z największych świętych mówił:

Niespokojne jest serce człowieka, dopóki nie spocznie w Bogu. (św. Augustyn)

Taka jest prawda. Człowiek całe życie szuka i pragnie miłości. Jest tylko jedno źródło prawdziwej miłości. I nawet dwoje kochających się osób może odnaleźć pełnię szczęścia i miłości jedynie w Bogu. To dzięki Niemu każda miłość między ludźmi potrafi przetrwać największe kryzysy.

Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: O cokolwiek prosilibyście Ojca, da wam w imię moje. Do tej pory o nic nie prosiliście w imię moje: proście, a otrzymacie, aby radość wasza była pełna. J 16, 23b-24

Poproś dzisiaj o poznanie miłości Boga Ojca. Uwierz mi, że nie potrzeba Ci nic więcej do szczęścia. Pokochaj Go całym sercem i żyj tak, aby chociaż odrobinę odwdzięczyć się Mu za to, co On stale czyni dla Ciebie.
Panie, dziękuję za to, że każdego dnia przypominasz mi o swojej miłości. Prowadź mnie, abym opowiadał wszystkim o Twojej nieskończonej miłosiernej miłości.
Dzisiejszy załącznik potwierdzi moje słowa. Weźcie chusteczki 😉

oraz

oraz

Dodaj komentarz