Przedwczesny Dzień Matki

Kiedy więc Jezus ujrzał Matkę i stojącego obok Niej ucznia, którego miłował, rzekł do Matki: «Niewiasto, oto syn Twój». Następnie rzekł do ucznia: «Oto Matka twoja». I od tej godziny uczeń wziął Ją do siebie. J 19, 26-27

Za kilka dni będzie Dzień Matki. Mimo to już dzisiaj przeżywamy święto NMP Matki Kościoła. W tym wyjątkowym dniu popatrz sercem na słowa z dzisiejszej Ewangelii. Stań pod krzyżem obok Maryi. Usłysz słowa: oto Matka Twoja. Weź Ją do siebie niczym św. Jan Apostoł, czy też św. Jan Paweł II i wielu innych świętych. Wpatruj się stale w Jej zatroskane oblicze, którym zawsze wskaże Ci drogę do swojego Syna. Z Nią nie będziesz lękał się życiowych wyzwań. Twoja najlepsza Matka wyprosi Ci także wszystkie potrzebne łaski i dary Ducha Świętego. Nie ustawaj na modlitwie różańcowej i oddawaj się stale Jej opiece.

Gdy Jezus został wzięty do nieba, Apostołowie wrócili do Jerozolimy z góry, zwanej Oliwną, która leży blisko Jerozolimy, w odległości drogi szabatowej. Przybywszy tam, weszli do sali na górze i przebywali w niej: Piotr i Jan, Jakub i Andrzej, Filip i Tomasz, Bartłomiej i Mateusz, Jakub, syn Alfeusza, i Szymon Gorliwy, i Juda, brat Jakuba. Wszyscy oni trwali jednomyślnie na modlitwie razem z niewiastami, Maryją, Matką Jezusa, i Jego braćmi. Dz 1, 12-14

Wyobraź sobie ten obraz, w którym Apostołowie trwają na modlitwie z Maryją, która traktuje ich jak swoje dzieci. To Ona uczy ich cierpliwości w oczekiwaniu na obiecane dary. Mimo, że Jej samej jest niezwykle ciężko, ponieważ w sercu ma mieć boleści, to jednak trwa i nie przestaje wspierać swoje dzieci.

Może Ty także masz teraz miecz wbity prosto w serce poprzez jakieś ciężkie doświadczenie, życiową porażkę, chorobę, cy brak zrozumienia przez najbliższych. Oddaj to swoje zbolałe i krwawiące serce Maryi. Pozwól Jej zanieść je do swojego Syna. On je umocni, uzdrowi i sprawi, że będzie jeszcze mocniejsze, a nawet obszerniejsze, by mogło pomieścić więcej miłości do ludzi. Przylgnij dzisiaj do swojej najlepszej Mamy. Przytul się do Niej całą swoją osobą. Potrwaj tak chociaż kilka sekund. To będzie dla Niej najlepszy prezent w dniu jej święta.

Szczęśliwa Dziewico, która porodziłaś Pana,
błogosławiona Matko Kościoła,
Ty strzeżesz w nas Ducha
Twojego Syna, Jezusa Chrystusa.
(Werset ze święta NMP Matki Kościoła)

Maryjo, kochana Mamo, dziękuję za Twoją stałą troskę i opiekę nade mną, Kościołem i każdym człowiekiem.
Panie Jezu, dziękuję Ci za to, że podzieliłeś się z nami swoją Mamą. Ty zawsze kochałeś nas najmocniej i wiedziałeś, że potrzebujemy także matczynej troski. Ufam, że Maryja poprowadzi nas bezpiecznie ku Tobie, tak jak poprowadziła św. Jana.

Dzisiejsze załączniki pomogą Ci przylgnąć do Maryi i Jej Syna:

oraz

oraz

Dodaj komentarz