Ponadczasowy znak

Gdy tłumy się gromadziły, Jezus zaczął mówić: «To plemię jest plemieniem przewrotnym. Żąda znaku, ale żaden znak nie będzie mu dany, prócz znaku Jonasza. Jak bowiem Jonasz stał się znakiem dla mieszkańców Niniwy, tak będzie Syn Człowieczy dla tego plemienia.

Królowa z południa powstanie na sądzie przeciw ludziom tego plemienia i potępi ich; ponieważ ona z krańców ziemi przybyła słuchać mądrości Salomona, a oto tu jest coś więcej niż Salomon. Ludzie z Niniwy powstaną na sądzie przeciw temu plemieniu i potępią je; ponieważ oni dzięki nawoływaniu Jonasza się nawrócili, a oto tu jest coś więcej niż Jonasz». Łk 11, 29-32

Przypomnij sobie chwile, w których żarliwie prosiłeś Boga o znak, cud, uzdrowienie, sukces, nawrócenie kogoś itd. Czy pamiętałeś wtedy, że najważniejszy znak już otrzymałeś? Czy potrafisz odczytać go? To właśnie z niego płynie największa mądrość i siła. Popatrz jeszcze raz na KRZYŻ – znak miłości. Usłysz słowa: kocham Cię i zatroszczę się o Ciebie teraz i w wieczności. Nie bój się życia i jakichkolwiek trudów. JA JESTEM

Jezus przytacza w Ewangelii historię z królową, która przybyła z południa, aby słuchać mądrości Salomona. Przypomnij sobie jak święty Paweł pisał o MĄDROŚCI KRZYŻA. Czy czerpiesz z niej najprawdziwszą naukę? Czy starasz się wcielać w życie tą niezwykle trudną, ale i zarazem piękną mądrość? Żyć z krzyżem, to kochać z całego serca i nie przejmować się przeciwnościami. Niech tak będzie także w Twojej codzienności.

Gdy człowiek pokocha swój krzyż i będzie z niego czerpał mądrość, to nie będzie odreagowywał bólu w sposób grzeszny. O wiele lepiej jest uznać, że za swoje grzechy zasługujemy na najcięższy krzyż i potrzeba go nieść w duchu pokuty i umartwienia tak, jak czynili to święci.

Boże, moją ofiarą jest duch skruszony,
pokornym i skruszonym sercem Ty, Boże, nie gardzisz. Ps 51, 19

Panie Jezu, dziękuję za odwieczny znak Twojej miłości. Ilekroć patrzę na krzyż, to widzę wcieloną miłość, której świat nie zrozumiał, nie obronił i w ogóle stał bezradnie. Tchnij w nas moc Ducha Świętego, abyśmy kochali z całych sił i nie bali się odrzucenia.

oraz

One Reply to “Ponadczasowy znak”

  1. Sprawiedliwy … Zwycięski i Pokorny … Wiecznie żywy … Prawdziwy!
    … Nie było i nie będzie innej odpowiedzi na moje pragnienia na moje tęsknoty … tylko Chrystus Pan!

Dodaj komentarz