Nie czekaj na znak

Gdy tłumy się gromadziły, Jezus zaczął mówić: «To plemię jest plemieniem przewrotnym. Żąda znaku, ale żaden znak nie będzie mu dany, prócz znaku Jonasza. Jak bowiem Jonasz stał się znakiem dla mieszkańców Niniwy, tak będzie Syn Człowieczy dla tego plemienia. Królowa z południa powstanie na sądzie przeciw ludziom tego plemienia i potępi ich; ponieważ ona z krańców ziemi przybyła słuchać mądrości Salomona, a oto tu jest coś więcej niż Salomon. Łk 11, 29-31

Na jaki znak czekasz w swoim życiu?… Może obmyślałeś już tysiąc razy jak zebrać się do nawrócenia albo konkretnej pracy, ale wciąż czekasz na wyraźny sygnał z góry… Takie oczekiwanie może dotyczyć każdej sfery Twojego życia… Można być bardzo ospałym, a nawet biernym w: życiu duchowym, pracy, szkole, małżeństwie, rodzinie, czy też po prostu w byciu chrześcijaninem, który z natury powinien być daleki od letniości… Jeżeli wciąż czekasz na znak, to usłysz dzisiaj dosadnie powyższe słowa Jezusa – należysz do plemienia przewrotnego, które nie widzi wielkiej łaskawości Boga. Nie dostaniesz nigdy większego znaku niż prawdziwa obecność Jezusa Chrystusa w Eucharystii. Na niej możesz słuchać Zbawiciela i przyjmować Go do swojego serca… Cóż więcej jest Ci potrzebne?
Twój Bóg mówi dzisiaj do Ciebie po raz kolejny:

Ku wolności wyswobodził nas Chrystus. A zatem trwajcie w niej i nie poddawajcie się na nowo pod jarzmo niewoli! Ga 5, 1

Jeżeli coś zniewala Cię, to znaczy że oddaliłeś się od Chrystusa. Wróć do Niego, a ponownie odzyskasz pełną wolność i będziesz mógł z wielką radością podejmować kolejne wyzwania.
Panie dziękuję za łaskę wiary, dzięki której codziennie widzę Cię, słyszę i prawdziwie doświadczam w moim sercu.

oraz

Dodaj komentarz