Oświadczenie pobitego księdza

                                                                          Jedlnia Kolonia, dnia 28.06.2023r.                                                                               

OŚWIADCZENIE POBITEGO KSIĘDZA

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Oświadczam, że w dniu 17 czerwca 2023r zostałem pobity przez oprawcę ze skutkiem urazów twarzy, nosa oraz ramienia (dane wg. opisu biegłego sądowego Sądu Okręgowego w Radomiu) w zakrystii Kaplicy Wieczystej Adoracji. W chwili ataku sprawcy byłem ubrany w ornat i przygotowany do celebrowania Mszy świętej. Agresor zaatakował mnie bezpośrednio po wykonaniu przeze mnie znaku krzyża, gdy ruszyłem w stronę ołtarza. Chwilę po tym jak po uderzeniu upadłem na posadzkę zakrystii, i leżałem skulony w ornacie kapłańskim oprawca groził mi okaleczeniem. Chwilę potem oprawca wyszedł z zakrystii i stojąc tyłem przed Najświętszym Sakramentem zniesławiał moje dobre imię w obecności ludzi modlących się w kaplicy. Nadmienię, że ten człowiek nachodził mnie już wcześniej na terenie Kaplicy Wieczystej Adoracji.

Pierwszy atak nienawiści i zniesławienia mojej osoby przez oprawcę miał miejsce w czerwcu 2022 roku. Tamto zdarzenie polegało na tym, że oprawca wszedł do zakrystii w parafii pod wezwaniem św. Brata Alberta w Radomiu, w której pełniłem posługę, i wulgarnie oskarżył mnie w obecności księży i ministrantów.

Drugi atak nastąpił w dniu 5 sierpnia 2022 roku, gdy przebywałem na placu przed parafią św. Brata Alberta w Radomiu. Tego dnia w godzinach wieczornych jak zawsze miałem udać się samochodem, aby wykonać moje obowiązki poza parafią. Jednak ten sam mężczyzna prawdopodobnie obserwował z odległości otoczenie kościoła i czekał na mnie, ponieważ wjechał na plac parafii na swoim motorze dokładnie w momencie, kiedy wyszedłem z budynku księży. Kiedy wszedłem na plac przed budynek kancelarii, oprawca zsiadł z motoru i próbował agresywnym tonem wymusić rozmowę ze mną. Widząc niebezpieczeństwo próbowałem uniknąć rozmowy i wsiadłem do mojego samochodu, aby odjechać do miejsca, do którego zamierzałem się udać. Wówczas agresor próbował mnie przestraszyć i groził, że nie da mi odjechać. Kiedy wyjechałem autem na ulicę, oprawca ruszył za mną swoim motorem, oraz stwarzając zagrożenie w ruchu drogowym, zajeżdżał mi drogę, gwałtownie hamował przed moim pojazdem, oraz podczas dalszej jazdy uderzył pięścią w boczną szybę mojego samochodu. W wyniku tego zachowania zdenerwowany do ostateczności kierując pojazdem skontaktowałem się z policją, i poinformowałem dyżurnego policjanta o sytuacji. Wraz z policją na miejsce zdarzenia, przyjechały także osoby świeckie z mojego otoczenia, które poprosiłem również o pomoc i interwencje w sytuacji zagrożenia.   

Około miesiąc później w dniu 4 września 2022 roku, kiedy modliłem się przed Najświętszym Sakramentem leżąc krzyżem w Kaplicy Wieczystej Adoracji, oprawca wiedząc, że będę tego dnia w tych godzinach obecny w kaplicy, przyszedł wraz ze swoim małoletnim synem i wskazując na mnie, wygrażał mi podnosząc agresywnie na mnie głos, oraz stając tyłem do Najświętszego Sakramentu zaczął obrażać mnie wobec ludzi modlących się w kaplicy.

Następnie w październiku 2022 roku oprawca opublikował na swoim prywatnym profilu facebook treści naruszającej moje dobre imię, które skopiował ze strony facebook jednej z fundacji. Najprawdopodobniej wtedy też nawiązał kontakt z mężczyzną x, do którego we wpisach poszukiwał kontaktu.

Kolejnym incydentem była sytuacja w dniu 8 listopada 2022 roku, kiedy oprawca przyjechał swoim samochodem do Kaplicy Wieczystej Adoracji. Mężczyzna jak widać na nagraniach z monitoringu, szukał mnie w budynku kaplicy zaglądając do konfesjonału. Następnie, kiedy upewnił się, od osoby, która siedziała w kaplicy, że mnie nie ma przy posłudze, wyszedł z budynku i udał się do bocznego wejścia do części prywatnej kaplicy, w którym znajduje się część mieszkalna sióstr oraz moja. Sytuacja również wyglądała na zorganizowaną, ponieważ przyjechał dokładnie w godzinie mojego wyjazdu z kaplicy, gdy udawałem się na umówione spotkanie do radomskiej kurii. Kiedy wyjechałem sprzed kaplicy mężczyzna jechał za mną swoim samochodem przez kilkanaście kilometrów i śledził mnie. 

Oprawca w Kaplicy Wieczystej Adoracji dokonał również zorganizowanego ataku na mnie w dniu 15 listopada 2022 roku, kiedy pełniłem posługę w konfesjonale. Wówczas w zajściu razem z nim brało udział jeszcze dwóch innych mężczyzn. Jeden z nich rozdawał ludziom znajdującym się w kaplicy paszkwile ze strony prowadzonej przez mężczyznę x. Podczas tego ataku w pewnym momencie jeden z mężczyzn wszedł do konfesjonału i zaczął mi grozić. Po kilkunastu minutach, doszedł do niego oprawca i razem z nim zamknął się w części przeznaczonej dla penitentów i grozili mi obaj. W tym czasie trzeci z mężczyzn stał na czatach zastawiając moje drzwi, abym nie mógł wyjść z konfesjonału, oraz zaglądał do sprawców i pytał ich, czy ma pojechać po innych chłopaków. Wynikiem tego zajścia było uszkodzenie konfesjonału, w którym wyłamano pleksę ochraniającą kapłana. Następnie przez wyrwaną pleksę mężczyzna wepchnął wydrukowane kartki papieru, strącając jednocześnie leżący na moim blacie w konfesjonale krzyż. Jak się okazało na wydrukowanych kartkach znajdowały się te same fałszywe dane pochodzące z publikowanych wcześniej przez mężczyznę x materiałów szkalujących mnie. Po dokonaniu tego ataku, mężczyźni oddalili się z miejsca zdarzenia. Kiedy po odejściu mężczyzn udało mi się wyjść w konfesjonału, od razu powiadomiłem policję o całym zdarzeniu.

Oprawca na przestrzeni 2022 i 2023 roku nachodził mnie wielokrotnie przed pobiciem, którego dokonał w dniu 17 czerwca 2023 roku w Kaplicy Wieczystej Adoracji w Jedni Kolonia. Mężczyzna przyjeżdżał również dwukrotnie na prywatną posesje moich rodziców, gdzie znajduje się mój dom rodzinny. W tym miejscu w obecności członka mojej rodziny wypowiadał groźby pod moim adresem. 

Podczas tych kilkunastu miesięcy odkąd oprawca rozpoczął ataki na mnie, również wielokrotnie zniesławiał mnie publicznie w sieci, publikując nieprawdziwe informacje na mój temat, oraz wysyłał na mój prywatny numer telefonu agresywnej treści wiadomości tekstowe. Zaznaczę, że przed atakami w sieci ze strony oprawcy, byłem wyróżnianym publicznie kapłanem. Kilkadziesiąt razy występowałem w mediach publicznych świeckich i kościelnych o zasięgu regionalnym i krajowym, oraz otrzymywałem wyróżnienia ze strony Kościoła i instytucji świeckich za pomoc społeczną i charytatywną. W roku 2019 otrzymałem medal Matki Bożej za niezmordowaną służbę osobom bezdomnym i trudnym małżeństwom na terenie miasta Radomia. Medal otrzymałem  z rąk ks. Prof. Marka Chmielewskiego w obecności Nuncjusza Apostolskiego oraz biskupów. W tym samym 2019 roku z rąk europosła Kuźmiuka otrzymałem dyplom za zajęcie 3 miejsca w Plebiscycie Echa Dnia Człowiek Roku 2018 w kategorii pomoc charytatywna i społeczna.

Poinformowałem księdza biskupa, że z dniem 26 czerwca 2023 roku, ze względu na zaistniałą sytuację związaną z moim pobiciem, przyjmuję jedynie oficjalną drogę komunikacji w formie pisemnej zarówno z księdzem biskupem, jak i z Kurią Diecezji Radomskiej oraz z Sądem Kościelnym Diecezji Radomskiej. 

Ks. Daniel Glibowski
Więcej oczyszczającej prawdy:
oraz
Oświadczenie Fundacji Płomień Eucharystyczny opublikowane DOPIERO 2 lipca 2023 roku (piętnasty dzień po pobiciu kapłana w drodze do ołtarza):
https://www.eucharystycznyplomien.pl/2023/07/02/oswiadczenie-zarzadu-fundacji-plomien-eucharystyczny/

Dodaj komentarz