On chce. A Ty?

Pewnego dnia przyszedł do Jezusa trędowaty i upadłszy na kolana, prosił Go: «Jeśli zechcesz, możesz mnie oczyścić». A Jezus, zdjęty litością, wyciągnął rękę, dotknął go i rzekł do niego: «Chcę, bądź oczyszczony!» Zaraz trąd go opuścił, i został oczyszczony.

Jezus surowo mu przykazał i zaraz go odprawił, mówiąc mu: «Bacz, abyś nikomu nic nie mówił, ale idź, pokaż się kapłanowi i złóż za swe oczyszczenie ofiarę, którą przepisał Mojżesz, na świadectwo dla nich». Lecz on po wyjściu zaczął wiele opowiadać i rozgłaszać to, co zaszło, tak że Jezus nie mógł już jawnie wejść do miasta, lecz przebywał w miejscach pustynnych. A ludzie zewsząd schodzili się do Niego. Mk 1, 40-45

Popatrz sercem na Jezusa, który stale CHCE oczyścić Twoje serce. W każdej chwili możesz pójść do Niego, upaść na kolana (w konfesjonale) i prosić Go o oczyszczenie. Gdy przyjdziesz z prawdziwą skruchą i mocnym postanowieniem poprawy, to kapłan w imieniu Jezusa wyciągnie rękę i udzieli Ci rozgrzeszenia, które będzie dla Ciebie zbawiennym oczyszczeniem. Nie zwlekaj. Nie warto być brudnym, pokrytym trądem grzechu…

Szczęśliwy człowiek,
któremu odpuszczona została nieprawość,
a jego grzech zapomniany.
Szczęśliwy ten, któremu Pan nie poczytuje winy,
a w jego duszy nie kryje się podstęp.
Grzech wyznałem Tobie i nie skryłem mej winy.
Rzekłem: «Wyznaję mą nieprawość Panu»,
a Ty darowałeś niegodziwość mego grzechu. Ps 32, 1-2. 5

Jeśli chcesz być prawdziwie szczęśliwy, to stale przychodź do Chrystusa. Żyjąc w łasce uświęcającej możesz robić wielkie rzeczy w jedności z Jezusem i dla Jego chwały. Z Nim będziesz pięknie kochał i spalał się z miłości dla tych, których Pan postawi na Twojej drodze.

Bądźcie naśladowcami moimi, tak jak ja jestem naśladowcą Chrystusa. 1 Kor 11, 1

Jeśli chcesz dzisiaj dobrze przeżyć walentynki, to zacznij od wyznania miłości Bogu. Oczyść się w zdroju Jego miłosierdzia i dopiero później idź i kochaj bliźniego naśladując Jezusa.

Kochany Boże, dziękuję za Twoją miłość do mnie i każdego człowieka. Proszę, otwórz moje serce, abym jeszcze goręcej kochał Ciebie i wszystkich ludzi.

Maryjo, Matko pięknej miłości, proszę, wstawiaj się za nami, abyśmy byli ludźmi prawdziwej, Bożej miłości.

Dzisiaj polecam kilka załączników. W jednym z nich Miłosny List od Boga:

oraz

oraz

Dodaj komentarz