Ojciec was miłuje

W owym dniu będziecie prosić w imię moje, i nie mówię wam, że Ja będę musiał prosić Ojca za wami. Albowiem Ojciec sam was miłuje, bo wy Mnie umiłowaliście i uwierzyliście, że wyszedłem od Boga. Wyszedłem od Ojca i przyszedłem na świat; znowu opuszczam świat i idę do Ojca. J 16, 26-28

Popatrz dzisiaj sercem na miłość Trójcy Świętej. Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty umiłowali Cię zanim zaistniałeś. Twoje życie było w Bożych planach. Bóg Ojciec posłał Syna na świat, aby oddał za Ciebie życie i wybawił Cię od śmierci wiecznej. Po czym posłał Ducha Świętego, abyś w pełni przyjął Jego dary, owoce i charyzmaty. Czy widzisz całą głębią duszy, jak zostałeś umiłowany?

Trwa nowenna do Ducha Świętego przed Zesłaniem. Włącz się w tą piękną modlitwę i proś pokornie o napełnienie Bożym Duchem. Bóg pragnie mieć odważnych świadków wiary, którzy z miłością, cierpliwością, ale i stanowczością będą dawać Jego światło tym, którzy wpadli w ciemności współczesnego świata.

O pięknej postawie współpracy z łaską Bożą słyszymy dzisiaj w Dziejach Apostolskich;

Pewien Żyd, imieniem Apollos, rodem z Aleksandrii, człowiek uczony i znający świetnie Pisma, przybył do Efezu. Znał on już drogę Pańską, przemawiał z wielkim zapałem i nauczał dokładnie tego, co dotyczyło Jezusa, znając tylko chrzest Janowy. Zaczął on odważnie przemawiać w synagodze. Gdy go Pryscylla i Akwila usłyszeli, zabrali go z sobą i wyłożyli mu dokładnie drogę Bożą.

A kiedy chciał wyruszyć do Achai, bracia napisali list do uczniów z poleceniem, aby go przyjęli. Gdy przybył, pomagał bardzo za łaską Bożą tym, co uwierzyli. Dzielnie uchylał twierdzenia Żydów, wykazując publicznie na podstawie Pism, że Jezus jest Mesjaszem. Dz 18, 24-28

Apollos przemawiał z wielkim zapałem i odwagą. Otworzył się mocno na łaskę Bożą i dzielnie uchylał błędne twierdzenia rodaków. Czy masz w sobie taki zapał? Czy jesteś jeszcze schowany za różnymi lękami pochodzącymi od kusiciela? Proś o napełnienie Duchem Świętym, abyś stał się odważnym świadkiem czystej wiary i Bożych prawd. Są ludzie, których Bóg postawi na Twojej drodze, abyś świadczył o Nim. Odwagi! Niech nie będzie dla Ciebie obojętne to, że ktoś ślepo idzie w przepaść. Opowiadaj o miłości Ojca, Syna i Ducha Świętego.

Boże Ojcze, Synu Boży, Duchu Święty, dziękuję za ukochanie mnie odwieczną miłością!
Maryjo, Mamo pełna najczystszej miłości, ucz nas kochać miłością czystą i bezinteresowną.
Św. Józefie, ty byłeś tak blisko Syna Bożego. Patrzyłeś na wcieloną Miłość. Wstawiaj się za nami, abyśmy kontemplowali stale Jezusa i pozwolili Mu poprowadzić się przez życie.

Wszystkim czytającym ten wpis NIECH BŁOGOSŁAWI BÓG WSZECHMOGĄCY OJCIEC I SYN + I DUCH ŚWIĘTY.

oraz

Dodaj komentarz