Ofiara

Jan zobaczył podchodzącego ku niemu Jezusa i rzekł: Oto Baranek Boży, który gładzi grzech świata. J 1, 29

Jezus staje się Barankiem przebłagalnym za moje i Twoje grzechy. Syn Boży, święty i nieskalany jest ofiarą dla mnie i dla Ciebie. Czy pojmujesz to? On całe życie służył ludziom. Był poddany rodzicom i woli Ojca Niebieskiego. Dawał całego siebie. Podobnie czyniła św. Matka Teresa z Kalkuty, św. Jan Paweł II, św. Brat Albert i wielu innych świętych. Czy masz w sobie pragnienie bycia sługą wszystkich, gdy patrzysz na piękno życia Jezusa i świętych? Czy jesteś już tak napełniony Duchem Świętym, aby spalać się każdego dnia?
Czasami ludzie pytają mnie, co zrobić, aby mieć wielką wiarę, miłość i być takim Bożym człowiekiem? Moja odpowiedź jest dziecinna prosta. Otóż Jezus jest jedyną Drogą, Prawdą i Życiem, czyli wszystkim. Bycie blisko Niego sprawia, że człowiek chce Go naśladować i ma na to siłę. Po prostu trzeba zdyscyplinować się i zawalczyć o czas dla Niego. Patrząc z drugiej strony, cóż to jest za walka? Jak się kocha, to leci się na skrzydłach do tej osoby. A co zrobić żeby pokochać? Tu polecam codzienną lekturę Pisma świętego, które pokaże ogromną miłość Boga do człowieka. Słowo Pana potrafi rozkochać. Zacznij brać je do ręki codziennie, a miłość będzie w Tobie kiełkować. Czyń to z wiarą, a staniesz się wspaniałym człowiekiem, dla którego służba Bogu i bliźnim stanie się priorytetem.

Pan rzekł do mnie: «Ty jesteś sługą moim, Izraelu, w tobie się rozsławię». Wsławiłem się w oczach Pana, Bóg mój stał się moją siłą. A teraz przemówił Pan, który mnie ukształtował od urodzenia na swego Sługę, bym nawrócił do Niego Jakuba i zgromadził Mu Izraela. A mówił: «To zbyt mało, iż jesteś Mi Sługą dla podźwignięcia pokoleń Jakuba i sprowadzenia ocalałych z Izraela! Ustanowię cię światłością dla pogan, aby moje zbawienie dotarło aż do krańców ziemi». Iz 49, 3. 5-6

Życzę Ci bycia takim światłem dla ludzi, których spotykasz.

Radością jest dla mnie pełnić Twoją wolę, mój Boże. Ps 40, 9a

Polecam dzisiaj bardzo mocne świadectwo:

One Reply to “Ofiara”

  1. przepiekne i wzruszajace swiadectwo! Pokazuje jak male dzieci obwiniaja sie za najgorsze problemy doroslych., i to w sytuacjach kiedy one same sa ofiarami.
    Boze mniej w opiece wszystkie dzieci z patologicznych rodzin, ale i tez z tych niby normalnych… rozwiedzionych.

Dodaj komentarz