Oczyszczający ogień

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Przyszedłem ogień rzucić na ziemię i jakże pragnę, ażeby już zapłonął. Chrzest mam przyjąć, i jakiej doznaję udręki, aż się to stanie. Czy myślicie, że przyszedłem dać ziemi pokój? Nie, powiadam wam, lecz rozłam. Odtąd bowiem pięcioro będzie podzielonych w jednym domu: troje stanie przeciw dwojgu, a dwoje przeciw trojgu; ojciec przeciw synowi, a syn przeciw ojcu; matka przeciw córce, a córka przeciw matce; teściowa przeciw synowej, a synowa przeciw teściowej». Łk 12, 49-53

Czy dotknął Cię już ogień Jezusa Chrystusa? Czy Duch Święty wypalił Twoje serce tak mocno, że nie chcesz już żyć po swojemu? Czy słowo Boże stale oczyszcza Cię z światowego kurzu, a może i błyszczącego błota? Czy Twój dom już jest podzielony na gorąco wierzących, letniaków i w ogóle niewierzących? Czy przejmujesz się tym, co się wokoło dzieje? Czy trwasz w głębokim zaufaniu do Boga mimo rozłamów i podziałów wśród najbliższych oraz ludzi z Twojego otoczenia?

Może zapytasz, co robić, aby powróciła jedność? Na pewno nie możesz pójść na kompromis ze złem, żeby wracać do tak zwanej grzesznej ,,jedności” dającej pozorny ,,święty” spokój. Jak więc przeciągnąć na Bożą stronę pozostałych domowników?

Otóż to będzie potężna WALKA duchowa, do której trzeba przygotować się bardzo solidnie. Po pierwsze CZYSTE SERCE (polecam spowiedź z całego życia). Następnie jak najczęściej przyjmuj CIAŁO CHRYSTUSA (najlepiej codziennie, tak jakby każdy dzień miał być Twoim ostatnim. TAK MOŻE BYĆ DZISIAJ, JUTRO…). Częsta SPOWIEDŹ (minimum raz na miesiąc, a warto częściej; Jan Paweł II spowiadał się raz na tydzień). Potrzeba także codziennie rozważać SŁOWO BOŻE. Warto także nieustannie oddawać się MARYI, św. Józefowi, św. Michałowi Archaniołowi i Aniołowi Stróżowi. Oni ochronią przez demonami i poprowadzą prosto do Jezusa.

Idąc taką czystą drogą będziesz mógł w jedności z Jezusem rozprawić się ze złem, które zniewoliło Twoich bliskich. A wiemy, że nie brakuje problemów z coraz nowszymi uzależnieniami. Już nie tylko szkodzi alkohol, narkotyki, dopalacze, nieczystość, ale i gry, internet, telefon, kłamstwo, pogarda itp. Według jednej z nowszych pozycji książkowych pt. ,,Posługa uwalniania”, rodzic może modlić się mocnymi modlitwami za swoje dzieci, a małżeństwo za siebie nawzajem, a kapłan nad każdym. Te modlitwy wypowiadane w imię Jezusa Chrystusa naprawdę kruszą serca i demony stają się bezsilne (demon nie może znieść czystego i pełnego wiary i miłości serca). Warto prosić o łaskę głębokiej wiary i czystego serca oraz gorącej miłości. Takim sercom Bóg nie oprze się. W swoim czasie przyjdzie wielka łaska.

Kiedy bowiem byliście niewolnikami grzechu, byliście wolni od służby sprawiedliwości. Jakiż jednak pożytek mieliście wówczas z tych czynów, których się teraz wstydzicie? Przecież końcem ich jest śmierć. Teraz zaś, po wyzwoleniu z grzechu i oddaniu się na służbę Bogu, jako owoc zbieracie uświęcenie. A końcem tego – życie wieczne. Albowiem zapłatą za grzech jest śmierć, a łaska przez Boga dana – to życie wieczne w Chrystusie Jezusie, Panu naszym. Rz 6, 20-23

Daj się wyzwolić z grzechu i służ Bogu w ratowaniu zagubionych!

Wyzułem się ze wszystkiego i uznaję to za śmieci,
bylebym pozyskał Chrystusa i w Nim się znalazł. Flp 3, 8b-9a

Uwielbiam Ciebie Panie za to, że wyzułeś mnie z grzesznych śmieci, a nawet i z wielu dobrych rzeczy, abym coraz bardziej był Tobie oddany i mógł pomagać Ci w ratowaniu dusz. Dziękuję Ci za tak wielką łaskawość.
Maryjo, kochana Mamo, dziękuje za Twoją bliskość i tak łagodne poprowadzenie do zostawienia tego, co jest światowe, aby głębiej przylgnąć do Twego Syna.
Św. Józefie, mój ubogi opiekunie prowadzący mnie do duchowego bogactwa, dziękuję za codzienne wsparcie.

Wszystkim czytającym ten wpis NIECH BŁOGOSŁAWI BÓG WSZECHMOGĄCY OJCIEC I SYN + I DUCH ŚWIĘTY.

Dodaj komentarz