Niezwykła droga do świętości

Gdy Jezus mówił, jakaś kobieta z tłumu głośno zawołała do Niego: «Błogosławione łono, które Cię nosiło, i piersi, które ssałeś». Lecz On rzekł: «Tak, błogosławieni są raczej ci, którzy słuchają słowa Bożego i go przestrzegają». Łk 11, 27-28

Wyobraź sobie tą poruszoną kobietę, która ogłasza wielkość Maryi. Po czym Jezus bardzo szybko pokazuje, że błogosławieństwo Boże jest dla wszystkich, którzy słuchają słowa Bożego i przestrzegają go. Tym samym nakreśla kierunek, który obrała Jego Matka oraz wielu świętych i błogosławionych.
Droga świętości jest otwarta dla każdego szarego człowieka. Nie można o niej myśleć tak, jakby była bardzo odległa i nieosiągalna. Oczywiście znajdują się na niej różne przeszkody, próby i doświadczenia, ale nigdy nie pozostajemy z nimi sami. Jezus wspiera nas nieustannie. Co więcej zostawił nam swoją Mamę, która potrafi wyprosić wszystko u swego Syna.

Jedną z najbardziej niezwykłym dróg do świętości przeszedł św. Maksymilian Kolbe. Ten Boży szaleniec oddał się całkowicie Maryi i z nią działał rzeczy niemożliwe na tamte czasy. Wielu kojarzy go głównie z męczeńskiej śmierci. Ten moment jakby zakrył całą nieprzeciętność jego życia. Tak naprawdę to było zwieńczenie całego heroizmu, który w nim był.

Mało kto wie, że ten skromny człowiek doszedł z ewangelizacją nawet do Japonii i tam wydawał Rycerza Niepokalanej, który jest w wersji japońskiej do dzisiaj. Św. Maksymilianowi bardzo zależało na tym, żeby Dobra Nowina doszła na krańce świata za wstawiennictwem Najświętszej Maryi. Używał do tego najbardziej nowoczesnych narzędzi. Był szaleńcem, który całkowicie zaufał Bożej opatrzności. Zostawił dla Boga swoją dumę, aby żebrać o pieniądze na działa ewangelizacyjne i otrzymywał je, aby poszerzało się królestwo Boże.

Piszę o tym świętym, ponieważ właśnie wszedł na ekrany kin film pt. ,,Dwie korony”, który ukazuje postać świętego, jakiego nie znał świat. Gorąco polecam. Wielu mówi, że jest to bardzo dobry patron dla współczesnego medialnego świata.

Panie, prowadź mnie, abym słuchał Twojego słowa i wypełniaj je z odwagą i wytrwałością. Jeśli tego pragniesz, to uczyń mnie Twoim Bożym szaleńcem, abym mógł jeszcze bardziej szerzyć Twoje królestwo.
Św. Maksymilianie Kolbe – módl się za nami!

oraz

Dodaj komentarz