Nie martw się już

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Niech się nie trwoży serce wasze. Wierzycie w Boga? I we Mnie wierzcie! W domu Ojca mego jest mieszkań wiele. Gdyby tak nie było, to bym wam powiedział. Idę przecież przygotować wam miejsce. A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie, abyście i wy byli tam, gdzie Ja jestem. Znacie drogę, dokąd Ja idę». Odezwał się do Niego Tomasz: «Panie, nie wiemy, dokąd idziesz. Jak więc możemy znać drogę?» Odpowiedział mu Jezus: «Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie». J 14, 1-6

Całe życie troszczysz się o sprawy doczesne. Nauka, praca, dom, rodzina, codzienne obowiązki – to wszystko może przytłoczyć, jeśli zabraknie głębszego sensu. Jezus dzisiaj mówi, że przygotował Ci mieszkanie w domu Ojca. Spróbuj wyobrazić sobie to miejsce. Zapragnij go całym sercem. Pomyśl o tym, że będziesz bardzo blisko Boga, który sprawi, że Twoje serce będzie stale spełnione i szczęśliwe. Postanów już dzisiaj iść w stronę nieba. Usłysz ponadczasową wskazówkę, w której Jezus mówi, że On jest drogą i prawdą, i życiem. Idź śmiało Jego śladami. Mów zawsze prawdę i oddawaj Mu całe swoje życie. Nie bój się problemów i poprzeczek, które będą stawiać ludzie. Choćby zniszczono Twoje ciało tak, jak Jezusa, to wiedz, że nikt i nic nie może oderwać Cię od Boga. Trwaj przy Nim na modlitwie, abyś nie uległ pokusie zejścia z drogi zbawienia. Stale miej przed oczyma nagrodę, która czeka Cię w niebie. Twój niebiański apartament czeka na Ciebie. A widok morza, gór i wszystkie zachody i wschody słońca kryją się przy tym, co tam zobaczysz. Tak bracie, to jest droga dla Ciebie. Uwierz w to, że Bóg w swojej dobroci przygotował Ci miejsce i zrobi dla Ciebie wszystko, abyś dał radę dotrzeć tam we współpracy z Jego łaską.
Są na ziemi ludzi, którzy już żyją w ziemskich apartamentach. Dla nich Bóg też ma przesłanie;

A teraz, królowie, zrozumcie,
nauczcie się, sędziowie ziemi.
Służcie Panu z bojaźnią,
z drżeniem całujcie Mu stopy. Ps 2, 10-12

Można mieć wiele na ziemi, ale ważne jest żeby nie zapomnieć o bogactwie serca. Jeśli zabraknie pięknego wnętrza, to po krótkich ziemskich przyjemnościach przyjdzie wieczna rozpacz i zgrzytanie zębów.
Panie, dziękuję Ci za mieszkanie, które przygotowałeś mi w niebie. Dziękuję za pokazanie mi drogi do wiecznej szczęśliwości. Proszę, umacniaj mnie każdego dnia, abym niestrudzenie szedł do Ciebie.
Dzisiejsze załączniki zbliżą Cię do nieba:

oraz

One Reply to “Nie martw się już”

Dodaj komentarz