Nie bój się!

Lecz mówię wam, przyjaciołom moim: Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, a potem nic więcej uczynić nie mogą. Pokażę wam, kogo się macie obawiać: Bójcie się Tego, który po zabiciu ma moc wtrącić do piekła. Tak, mówię wam: Tego się bójcie. Czyż nie sprzedają pięciu wróbli za dwa asy? A przecież żaden z nich nie jest zapomniany w oczach Bożych. U was zaś nawet włosy na głowie wszystkie są policzone. Nie bójcie się: jesteście ważniejsi niż wiele wróbli. Łk 12, 4-7

Całe zło tego świata rodzi się z niewłaściwego lęku. Gdyby, każdy posłuchał tych słów Jezusa, to nie byłoby korupcji, zastraszeń, dziwnych ustaw i przepisów, które uderzają w ludzką godność i sprawiedliwość. Gdybyśmy bez lęku mówili co jest czarne, a co białe i postępowali według Bożej prawdy, to nie byłoby takiego zamętu na świecie. Wiedzielibyśmy wtedy, że pieniądze waży się równo z błotem 🙂 (niesamowite porównanie jednego ze świętych).

Idąc tym tokiem myślenia dziwię się, że ludzie wolą błoto od Boga, od którego zależy nasza wieczność. Tutaj na ziemi pożyjemy może 70/80 lat, a potem nieskończoność. Proste chłopskie myślenie mówi mi, że warto żyć po Bożemu. Nie wiem jak Ty żyjesz, ale dobrze Ci radzę – PRZESTAŃ ŻYĆ TAK, JAK ATEISTA!

Panie, uzdrów mnie z lęku przed światem i tym, co zagraża mojemu ciału.

Dodaj komentarz