Nawracajmy się!

Gdy Jan został uwięziony, Jezus przyszedł do Galilei i głosił Ewangelię Bożą. Mówił: «Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!» Mk 1, 14-15

Od wczoraj obserwuję we wszystkich mediach wielką solidarność w modlitwie za ciężko rannego prezydenta Gdańska. Słyszę, że atak, którego dokonał nożownik jest godny największego potępienia. Ja także pamiętam w modlitwie i uważam ten czyn za godny potępienia.

Podczas tych tragicznych wydarzeń moje serce przeżyło podwójny ból. Gdy słucham o głębokiej wrażliwości mnóstwa ludzi, to zastanawiam się, gdzie jest ta wrażliwość, gdy równie tragicznie giną nienarodzone dzieci w łonach mam podczas aborcji. Przecież ich życie jest tyle samo warte, co moje, prezydenta, a nawet papieża. Gdzie są wtedy media?

Jakiś czas temu w Ameryce po raz kolejny aresztowano zakonnika, który nawoływał do nawrócenia kobiety przed klinikami aborcyjnymi. Mało kto o tym usłyszał. Wczoraj zobaczyłem zdjęcie wrażliwego mężczyzny, który abortowane (zabite) dzieciątka znalazł wśród odpadów i postanowił pochować je. Gdzie jest ludzka wrażliwość?

W tym kontekście wołam dzisiaj za Jezusem Chrystusem do całego świata: NAWRACAJCIE SIĘ I WIERZCIE W EWANGELIĘ!

Panie Jezu, Ty możesz wszystko uczynić. Błagam Cię o życie ciężko rannego prezydenta Gdańska. Błagam o nawrócenie brutalnego sprawcy. Błagam o nawrócenie ludzi mediów, aby przekazywali czystą prawdę o wartości KAŻDEGO życia ludzkiego. Błagam o nawrócenie każdego człowieka!

Dodaj komentarz