Najważniejszy znak

Faryzeusze zaczęli rozprawiać z Jezusem, a chcąc wystawić Go na próbę, domagali się od Niego znaku. On zaś westchnął w głębi duszy i rzekł: «Czemu to plemię domaga się znaku? Zaprawdę, powiadam wam: żaden znak nie będzie dany temu plemieniu». A zostawiwszy ich, wsiadł z powrotem do łodzi i odpłynął na drugą stronę. Mk 8, 11-13

Powyższy fragment Ewangelii Marka jest napisany bezpośrednio po drugim rozmnożeniu chleba. Z pewnością faryzeusze słyszeli, a nawet widzieli już nie jeden nadzwyczajny znak, którego dokonał Jezus. Mimo to oni nadal chcą widzieć cuda i myślą, że Chrystus będzie spełniał ich życzenia. Oczywiście ci duchowo biedni ludzie są w ogromnym błędzie. Ich serca są zamknięte na prawdziwe działanie Bożej łaski, co będzie widać zwłaszcza podczas oceniania cudów Jezusa dokonywanych w szabat.

Popatrz na dzisiejszą Ewangelię w kontekście swojego życia. Kiedy ostatnio domagałeś się od Boga jakiegoś znaku? Może chodziło Ci o: nadzwyczajnie szybki powrót do zdrowia, otrzymanie pracy, pojednanie się z kimś, zdanie egzaminu, cudowne wskazanie Twojej drogi życiowej albo jakieś wygranie na loterii 🙂 Te wszystkie pragnienia mogą być głęboko wpisane w Twoje codzienne życie. Natomiast Jezus może odpowiedzieć Ci po imieniu: N. cały czas masz Mnie w Eucharystii. Ja jestem dla Ciebie cudownym znakiem Bożej obecności. Ze Mną zaspokoisz wszystkie swoje najważniejsze pragnienia i będziesz odkrywał moją wolę każdego dnia.

Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie. J 14, 6

Otwórz dzisiaj oczy swojego serca na cudowny znak, który stale uobecnia się na milionach ołtarzy. Podziękuj Bogu za to, że jest tak blisko Ciebie i możesz dotykać Go nawet każdego dnia. Z Nim dojdziesz do upragnionego celu.

Panie Jezu, dziękuję za Twoją bliskość na każdej Eucharystii oraz prowadzenie mnie poprzez Twoje święte słowa.

Dodaj komentarz