Najmocniejsza ochrona

Baczcie, żebyście nie gardzili żadnym z tych małych; albowiem powiadam wam: Aniołowie ich w niebie wpatrują się zawsze w oblicze Ojca mojego, który jest w niebie. Mt 18, 10

Wyobraź sobie, że każdy nawet najmniejszy człowiek ma anioła, który wpatruje się w oblicze Boga i wstawia się za osobą, którą chroni. Myślę, że Anioła Stróża ma każda poczęta istota ludzka. Czasami kupuję się małym dzieciom takie obrazy z aniołami wpatrzonymi w małe dziecko. Co myśli taki anioł, który patrzy na Stwórcę oraz na człowieka? Pewnie uwielbia swego Pana za wielkie dobro, które uczynił. Widzi z pewnością także to, że każda osoba jest stworzona na obraz i podobieństwo Boga i pragnie ochronić ją przed szalejącymi dokoła zbuntowanymi aniołami.

Tak mówi Pan: «Oto Ja posyłam anioła przed tobą, aby cię strzegł w czasie twojej drogi i doprowadził cię do miejsca, które ci wyznaczyłem. Szanuj go i słuchaj jego głosu. Wj 23, 20-21a

Czy słyszysz czasami głos swojego Anioła Stróża? Przypomnij sobie sytuacje, w których byłeś w niebezpieczeństwie i ktoś w ciszy Twojego serca wołał: zawróć/nie rób tego/zaniechaj zemsty/przebacz itd. Twój osobisty anioł ma za zadanie, doprowadzenie Cię do Królestwa niebieskiego. Staraj się wiernie słuchać Jego głosu. Szukaj Go w swoim sumieniu.

Okryje cię swoimi piórami,
pod Jego skrzydła się schronisz;
wierność Jego jest puklerzem i tarczą.
Nie ulękniesz się strachu nocnego
ani strzały za dnia lecącej,
ani zarazy skradającej się w mroku,
ani moru niszczącego w południe.
Nie przystąpi do ciebie niedola,
a cios nie dosięgnie twojego namiotu.
Bo rozkazał swoim aniołom,
aby cię strzegli na wszystkich twych drogach.
Ps 91, 4-6. 10-11

Nie bój się żadnej drogi. Pan Bóg, kiedy będzie taka potrzeba, to wyśle przed Tobą całe zastępy aniołów, aby Cię chroniły. Módl się często do swojego Anioła Stróża i wierz w prostocie dziecka, że On jest przy Tobie.

Aniele Boży, Stróżu mój, Ty zawsze przy mnie stój…

Dodaj komentarz