Jak zwyciężyć grzech?

I ujrzałem jakby morze szklane, pomieszane z ogniem, oraz tych, co zwyciężają Bestię i obraz jej, i liczbę jej imienia, stojących nad morzem szklanym, trzymających harfy Boże. Ap 15, 2

Czy należysz do osób, które zwyciężają Bestię? Czy potrafisz wygrać z każdym grzechem, którym atakuje Cię Szatan? Czy jesteś silniejszy od zła, które jest wokół Ciebie? A może cały czas przegrywasz tę walkę i nie masz już siły, ani chęci do dalszego powstawania. Mam prośbę: spróbuj jeszcze raz stanąć na nogi. Tym razem zrób to razem z Chrystusem (ale tak na serio). Jestem głęboko przekonany, że jeśli podejmiesz konkretny wysiłek: jak najczęstszej Eucharystii, Komunii świętej, spowiedzi, Czytania Pisma świętego, adoracji i modlitwy, to Twój grzech zniknie szybciej niż myślisz. Postanów sobie dzisiaj, że całym sercem wyrzekasz się zła i chcesz iść wiernie za Chrystusem. Uczyń ku temu konkretne kroki. Bądź całkowicie posłuszny spowiednikowi. Nawet sam nakładaj sobie dłuższe i cięższe pokuty. Twoje staranie nie pójdzie na marne – gwarantuję Ci. Przy tym wszystkim proś o łaskę pokory, abyś nie myślał, że uzdrowienie przyjdzie przez Twój wysiłek. Bóg jest bardzo hojny dla swoich dzieci i daje im łaskę wtedy, kiedy chce. On najlepiej wie, jak doprowadzić Cię do zbawienia. Zaufaj Mu.
Panie, dziękuję za codzienne zwycięskie potyczki z grzechem. Wiem, że jeszcze nie raz upadam, ale z Twoją łaskę powstaję i idę dalej ku Twojej chwale.

Dodaj komentarz