Jak pokonać grzech?

I mówił dalej: «Co wychodzi z człowieka, to czyni go nieczystym. Z wnętrza bowiem, z serca ludzkiego pochodzą złe myśli, nierząd, kradzieże, zabójstwa, cudzołóstwa, chciwość, przewrotność, podstęp, wyuzdanie, zazdrość, obelgi, pycha, głupota. Całe to zło z wnętrza pochodzi i czyni człowieka nieczystym». Mk 7, 20-23

Stań teraz w prawdzie o sobie. Przyznaj, że nie raz Twoje serce było zainfekowane powyższymi grzechami. Może do tej pory nie radzisz sobie z którymś z nich. Zauważ, że często w walce ze słabościami skupiasz się na zewnętrznych postawach, które zawstydzają Cię i męczą. Natomiast kluczem do uzdrowienia wydaje się być zupełne oczyszczenie serca.

Spróbuj oddać Jezusowi całe swoje serce, gdy będziesz szedł do najbliższej spowiedzi. Przyznaj się przed Nim, że masz chore serce, w którym jest np. chciwość, pycha, zazdrość, wyuzdanie itd. Poproś z całą pokorą: Jezu, dotknij mojego serca, ciała i duszy. Uzdrów mnie. Nie chcę już więcej ranić Ciebie, siebie i ludzi. Ty masz moc uzdrowić mnie w pełni. Oddaję Ci moje serce. Spraw, aby z niego wychodziły dobre słowa, gesty i postawy, którymi będę wielbił Ciebie i ogłaszał Twoją chwałę.

Usta sprawiedliwego głoszą mądrość,
a język jego mówi to, co słuszne.
Prawo Boże jest w jego sercu
i nie zachwieją się jego kroki. Ps 37, 30-31

Panie Jezu, czuwaj nad moimi codziennymi krokami. Pragnę nieść Ciebie w moim wnętrzu i pewnie iść przez to życie, aby spotkać się z Tobą twarzą w twarz. Niech się dzieje Twoja święta wola w moim życiu.

Powierz Panu swą drogę,
zaufaj Mu, a On sam będzie działał. Ps 37, 5

Dzisiejsze załączniki pomogą Ci zbliżyć się do Jezusa i oderwać się od zła:

oraz

oraz

One Reply to “Jak pokonać grzech?”

Dodaj komentarz