Gdzie szukasz mądrości?

Królowa z południa powstanie na sądzie przeciw ludziom tego plemienia i potępi ich; ponieważ ona z krańców ziemi przybyła słuchać mądrości Salomona, a oto tu jest coś więcej niż Salomon. Ludzie z Niniwy powstaną na sądzie przeciw temu plemieniu i potępią je; ponieważ oni dzięki nawoływaniu Jonasza się nawrócili, a oto tu jest coś więcej niż Jonasz». Łk 11, 31-32

Wyobraź sobie tłumy ludzi, którzy słuchali nawoływań Jonasza. Zobacz ich szczere nawrócenie. Podobnie mnóstwo osób zachwycało się mądrością słynnego króla Salomona. Nawet królowa z południa przybyła, aby posłuchać człowieka napełnionego Bożą mądrością.

Czy zdajesz sobie sprawę, że Ty jesteś w jeszcze lepszej sytuacji niż ludzie z tamtych czasów? Otóż możesz słuchać samego Jezusa każdego dnia i wcale nie musisz trudzić się, aby przemierzać dziesiątki, czy setki kilometrów. Do kościoła może masz kilka minut drogi. Czy jest w Tobie takie wewnętrzne pragnienie, aby iść na Mszę świętą i posłuchać tego, co mówi do Ciebie Bóg? On jest kimś większym niż wszyscy najmądrzejsi ludzie tego świata razem wzięci. Skorzystaj z tego, że Jego słowa są na wyciągnięcie ręki. Dzięki wierze możesz spotkać się z Nim w sakramentach. Spróbuj, a nie pożałujesz.

Kilka dni temu podczas ewangelizacji jeden z mężczyzn zapytał mnie, czy wierzę w Boga. Powiedziałem oczywiście, że tak. Po czym usłyszałem kolejne pytanie, a czy widziałeś Go? Mówię, że tak. Codziennie widzę Jezusa i trzymam w moich dłoniach. Moja odpowiedz nie zadowoliła słuchacza. Ku memu zaskoczeniu ten bezdomny mężczyzna pytał wszystkich przechodniów w ten sam sposób. Ludzie odpowiadali, że wierzą w Boga, ale nie umieli odpowiedzieć na pytanie, czy widzieli Go. To sprawiło im ogromny problem.

Poproś dzisiaj Boga o silną wiarę w to, że On prawdziwie jest na Eucharystii, podczas spowiedzi, w słowie Bożym i w ogóle czuwa przy Tobie stale i pragnie słuchać Twoich modlitw. Zapragnij spotykać się z Nim i rozmawiać jak najczęściej. Zgłębiaj prawdziwą mądrość Boga i dziel się nią z innymi.

Nie zatwardzajcie dzisiaj serc waszych, lecz słuchajcie głosu Pańskiego. Por. Ps 95, 8a. 7d

Panie Jezu, uwielbiam Cię za to, że mogę stale przebywać przy Tobie podczas codziennych eucharystii. Trzymanie Ciebie w dłoniach, słuchanie Twoich słów i przyjmowanie Cię do serca jest dla mnie spełnieniem wszystkich marzeń.

Dzisiejsze załączniki dadzą Ci dużo do myślenia:

oraz

Dodaj komentarz