Odwieczna mądrość

Królowa z południa powstanie na sądzie przeciw ludziom tego plemienia i potępi ich; ponieważ ona z krańców ziemi przybyła słuchać mądrości Salomona, a oto tu jest coś więcej niż Salomon. Łk 11, 31

Nie żyjesz w czasach, w których trzeba szukać mądrości na krańcach świata. Ty masz ją na wyciągniecie ręki w swoim kościele podczas Mszy świętej, w domu na półce, gdzie leży Pismo święte, w internecie na stronach ze Słowem Bożym. Jeszcze nigdy mądrość nie była aż tak dostępna. Może przez tą dostępność ludzie przestali doceniać ją. Dlaczego ten najwspanialszy skarb od Boga tak spowszedniał? Co zrobić, aby odżyła w ludziach chęć czerpania z prawdziwego źródła niezgłębionej wiedzy? Jak często sięgasz do tego skarbca mądrości? Czy przezwyciężyłeś już w sobie lenistwo duchowe, przez które miałeś wielkie przestoje w życiu duchowym?

Uwierz mi, że nie ma większej przygody niż codzienne pochylanie się nad słowami z Bożego źródła. Ja często czuję się tak, jakbym wstawał i otrzymywał kolejny znak na dany dzień. Dzięki temu, że mam styczność z Pismem świętym kilka razy dziennie, to dostaję wiele Bożych wskazówek. Stąd mam nieustanną motywację do nawracania się i wcielania w życie tego, co Bóg pragnie względem mnie i ludzi, których spotykam.

Polecam Ci podobną drogę. Natomiast jeśli oddalisz się od Słowa Bożego i nie będziesz nim żył, to prędzej, czy później wypali się Twoja chęć do życia i wszelkiego działania. Nasze istnienie ma naprawdę głębsze korzenie. Nie bądź takim drzewem bez korzenia, które zawala się pod wpływem pierwszego lepszego wiatru.

Panie, dziękuję za codzienną chęć do wstawania i kochania ludzi. Ty jesteś moją jedyną i niezastąpioną motywacją!

oraz

oraz

Dodaj komentarz