Wszystko czyń na chwałę Boga

Bracia: Czy jecie, czy pijecie, czy cokolwiek innego czynicie, wszystko na chwałę Bożą czyńcie. Nie bądźcie zgorszeniem ani dla Żydów, ani dla Greków, ani dla Kościoła Bożego, podobnie jak ja, który się staram przypodobać wszystkim pod każdym względem, szukając nie własnej korzyści, lecz dobra wielu, aby byli zbawieni. Bądźcie naśladowcami moimi, tak jak ja jestem naśladowcą Chrystusa. 1 Kor 10, 31 – 11, 1

Jak jeść, pić i w ogóle wszystko czynić na chwałę Boga? Jak nie szukać własnej korzyści, lecz dobra wielu? Jak naśladować Chrystusa w codzienności?
Pewnie jest wiele odpowiedzi na powyższe pytania i każdy odpowie swoim życiem. Jeżeli miałbym coś podpowiedzieć, to spróbuję nieudolnie dać kilka sugestii.

Gdy jesz, to w sercu dziękuj za: ten konkretny posiłek, ludzi, którzy go przygotowali, pieniądze, które otrzymałeś lub na nie zapracowałeś oraz proś o zaspokojenie głodu tych, którzy nie mają pożywienia. Nie bój się także modlić przed posiłkiem oraz po zjedzeniu. Takie świadectwo jest bardzo potrzebne dla ludzi.

Gdy pijesz, to podobnie dziękuj pokornie za ten napój i popatrz, czy wokoło nie ma kogoś spragnionego. Zapytaj tych, którzy są obok Ciebie, czy nie chcą ugasić swojego pragnienia. Może to stanie się okazją do przekazania kilku dobrych słów o Jezusie i Jego miłości.
Niestety muszę w tym momencie dodać, że ciężko pić alkohol na chwałę Bożą 🙂 Przy przerażającej liczbie osób zniewolonych nałogiem alkoholowym trzeba jasno powiedzieć, że dzisiejszy świat bardzo potrzebuję abstynentów, którzy pokażą, że można żyć bez tej trucizny. Dzięki świadectwu życia w trzeźwości wiele rodzin może znowu zacznie normalnie funkcjonować.

Wreszcie pora odpowiedzieć na pytanie, jak wszystko czynić na chwałę Bożą? Przede wszystkim trzeba być stale zjednoczonym z Jezusem (trwać w łasce uświęcającej) na modlitwie. Gdy przenika nas Duch Święty, to we wszystkim szukamy woli Bożej i staramy się włożyć całe serce w konkretny wysiłek. Nie ważne, czy to będzie praca, pójście po zakupy, odwiedziny rodziny, czy jakieś sprzątanie. Jeżeli będzie to czynione z serca dla Pana Boga, to będzie ogłaszaniem Jego chwały. Gdy ludzie zaczną chwalić Cie za takie postawy, to w tym samym momencie w sercu i na zewnątrz wypowiedz, że to jest łaska Boża.

Te wszystkie podpowiedzi łączą się w słowach: naśladuj Chrystusa! Odwagi! On będzie z Tobą. Zaproś Go dzisiaj do swojego życia tak na serio!

Panie Jezu, bądź w moim sercu, abym przeszedł przez życie dobrze czyniąc i ogłaszając Twoją chwałę.

Dzisiejsze załączniki będą dla Ciebie mocnymi wskazówkami:

oraz

Dodaj komentarz