Coś na trudne chwile

Niegodziwi rzekli: «Chodźcie, uknujemy zamach na Jeremiasza! Bo przecież nie zabraknie kapłanowi pouczenia ani mędrcowi rady, ani prorokowi słowa. Chodźcie, uderzmy go językiem, nie zważajmy wcale na jego słowa!» Usłysz mnie, Panie, i słuchaj głosu moich przeciwników! Czy złem za dobro się płaci? A oni wykopali dół dla mnie. Wspomnij, jak stawałem przed Tobą, aby się wstawiać za nimi, aby odwrócić od nich Twój gniew. Jr 18, 18-20

Czy czułeś się kiedyś osaczony przez zło? Ono mogło przejawiać się w postawach ludzi, którzy uprzykrzali Ci życie. To doświadczenie zła jest mocne także w chwilach walki z ciężkimi grzechami i nałogami. A może próbowałeś kiedyś zawalczyć o dobro w Twoim środowisku i doznałeś całkowitego odrzucenia. Takie sytuacje również podcinają skrzydła i osłabiają serce.
Wyobraź sobie dzisiaj Jeremiasza, który jest atakowany za dobro. Zobacz jego modlitwę za swoich prześladowców. Poproś o takiego ducha miłości do ludzi, którzy stawiają Ci kłody pod nogi. Tylko w Chrystusie możesz ich pokochać i być wolny od gniewu i nienawiści. W Nim też szukaj ukojenia serca, które próbuje zbuntować się. Pamiętaj, że jedyną pewną motywacją do czynienia dobra jest sam Bóg. On zawsze będzie wart tego, aby starać się dla Niego. Natomiast człowiek wielokrotnie zrani Cię brakiem wdzięczności. Nie zapominaj, że to jest tylko człowiek. Ty czyń wszystko to, co dobre dla Boga i Jego chwały. Wtedy nie zachwiejesz się przez ludzkie ataki i odrzucenie.
Dzisiejsza modlitwa Psalmisty pomoże Ci przetrwać każdą trudną chwilę;

Wydobądź mnie z sieci zastawionej na mnie,
bo Ty jesteś moją ucieczką.
W ręce Twoje powierzam ducha mego,
Ty mnie odkupisz, Panie, wierny Boże.
Słyszałem bowiem, jak wielu szeptało:
«Trwoga jest dokoła!»
Przeciw mnie się gromadzą,
zamierzając odebrać mi życie.
Ja zaś pokładam ufność w Tobie, Panie,
i mówię: «Ty jesteś moim Bogiem».
W Twoim ręku są moje losy,
wyrwij mnie z rąk wrogów i prześladowców. Ps 31, 5-6. 14-16

Panie, Tobie ufam i wiem, że poprowadzisz mnie przez życie. Oddaję Ci już teraz wszystkie momenty, w którym poczuję wielką samotność i odrzucenie przez ludzi. Daj mi wtedy głęboką pewność, że Ty jesteś ze mną. Nie potrzebuję nic więcej. Jezu ufam Tobie!

Dodaj komentarz