Droga do jedności

Największy z was niech będzie waszym sługą. Kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony. Mt 23, 11-12

Dzisiejszy świat kreuje ludzi, którzy bezwzględnie idą do celu. Natomiast osoby, które mają ducha służby i uniżenia są w cieniu. Do której grupy jest Ci bliżej? Czy potrafisz w głębi serca być ostatnim, który pragnie służyć wszystkim? Czy takie postawy charakteryzują Twoją osobę w szkole/pracy i w rodzinie? Przypominaj sobie często Jezusa, który pochylał się nad swoimi uczniami i mył im nogi. On cały czas czyni to wobec grzesznych ludzi – także wobec Ciebie. Czy umiesz dostrzec Go w każdym człowieku, który stoi przed Tobą? I nie chodzi mi tylko o tych najuboższych na ciele. W takich osobach o wiele łatwiej jest dostrzec Chrystusa. Zobacz Go także w ludziach ubogich moralnie. Oni zdają się najbardziej potrzebować światła pokory, które może wyprowadzić ich z ciemności pychy. Poproś dzisiaj Jezusa o ducha uniżenia i pokory. On chce dać Ci wystarczająco dużo łaski, abyś mógł swoim zachowaniem prowadzić do jedności i zgody. Twoje otoczenie z pewnością potrzebuje osoby, która ma głębokie pragnienie scalania. W końcu nikt nie chce żyć w środowisku podzielonym, w którym każdy chce być najważniejszy. Bądź prawdziwym, pokornym uczniem Jezusa Chrystusa.

Jeżeli będziecie ulegli i posłuszni, dóbr ziemskich będziecie zażywać. Ale jeśli się zatniecie w oporze, miecz was wytępi. Albowiem usta Pańskie to wyrzekły. Iz 1, 19-20

Powyższe słowa zdają się potwierdzać, że człowiek pełen uniżenia jest bardzo miły Bogu. Nie bądź oporny wobec woli Bożej.

Odrzućcie od siebie wszystkie grzechy i uczyńcie sobie nowe serce i nowego ducha. Ez 18, 31ac

Panie, proszę Cię o nowe serce i nowego ducha. Uczyń mnie świadkiem Twojej pokornej miłości. Prowadź mnie do całkowitego zaparcia się siebie. Pragnę myśleć tylko o Tobie i Twoim Królestwie. Pozwól mi szerzyć je na ziemi.
Dzisiaj kawałek z głębią:

oraz

Dodaj komentarz