Chwała Panu za ten rok!

A Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas. I oglądaliśmy Jego chwałę, chwałę, jaką Jednorodzony otrzymuje od Ojca, pełen łaski i prawdy. J 1, 14

Za co chcesz dzisiaj podziękować Bogu? Przypomnij sobie najwspanialsze momenty mijającego roku. Oddaj chwałę Panu za każdą chwilę, która była dla Ciebie ważna. Zobacz sercem, że nie brakowało Ci Bożego błogosławieństwa.

Ja dzisiaj uwielbiam Boga przede wszystkim za każdą Eucharystię, a zwłaszcza momenty przyjmowania Komunii świętej. Trzymanie w dłoniach Ciała Pana Jezusa i spożywanie Go jest dla mnie od lat pełnią szczęścia. Bóg naprawdę jest pośród nas i daje całego siebie, aby odnawiać naszą miłość i chęć do życia. Bez tych chwil nic bym nie potrafił uczynić. W chwili sakramentalnego zjednoczenia z Bogiem nic nie jest już ważne. Wszystkie problemy wydają się do pokonania. Jak miałbym nie uwielbić Jezusa dzisiaj za te najpiękniejsze momenty tego roku i całego życia.

Dalej uwielbiam Ducha Świętego za setki, a może i tysiące dobrych natchnień, które napędzały moją codzienność w służbie Bogu i ludziom. Wielokrotnie pisałem, że moje życie jest niezwykłą przygodą dzięki Bożej łasce. Duch Święty jest dla mnie takim szczególnym przyjacielem, który daje mi odpowiednie do sytuacji dary, owoce i charyzmaty, aby mierzyć się z codziennymi wyzwaniami oraz skutecznie pomagać spotkanym ludziom.

Wreszcie dziękuję Bogu i uwielbiam Go za każdą spotkaną osobę. Ludzie są wielkim darem. Dzięki nim można realizować pragnienie dawania siebie w bezinteresownym darze. Bóg przez innych ludzi także uczy mnie miłości. Chwała niech będzie Bogu za każde zwykłe i niezwykłe spotkanie z drugim człowiekiem!

Dzieci, jest już ostatnia godzina, i tak, jak słyszeliście, antychryst nadchodzi, bo oto teraz właśnie pojawiło się wielu antychrystów; stąd poznajemy, że już jest ostatnia godzina. Wyszli oni spośród nas, lecz nie byli z nas, bo gdyby byli z nas, pozostaliby z nami; a to stało się po to, aby wyszło na jaw, że nie wszyscy są z nas. Wy natomiast macie namaszczenie od Świętego i wszyscy jesteście napełnieni wiedzą. Ja wam nie pisałem, jakbyście nie znali prawdy, lecz że ją znacie i że żadna fałszywa nauka z prawdy nie pochodzi. 1 J 2, 18-21

Nie wszyscy spotkani przeze mnie ludzie wydawali się być przyjaciółmi. Ja przez kogoś także mogłem być odebrany jako wróg. Jesteśmy tylko słabymi ludźmi. Za każdą chwilę słabości szczerze przepraszam i proszę o wybaczenie. Piszę także otwarcie, że do nikogo nie żywię urazy, lecz kocham jak brata i siostrę w Chrystusie Panu i życzę Bożego błogosławieństwa na nowy rok i dalsze życie.

Śpiewajcie Panu pieśń nową,
śpiewaj Panu, ziemio cała. Ps 96, 1

Niech dzisiejszy dzień, a zwłaszcza noc rozświetli niebo nie tyle fajerwerkami, ile modlitwą pełną uwielbienia za całe mnóstwo łask, które Bóg zesłał na całą ziemię i wszystkich ludzi.

Panie Boże, chwała Tobie za każdy dzień starego roku. To był piękny rok wzrastania w łasce i miłości. Dziękuję! Poprowadź mnie w nowym roku. Wiem, że wystarczy mi Twojej łaski. Ty jesteś bardzo hojny!

Polecam także rok niezwykłych przygód z Przyjaciółmi Bezdomnych:

Dodaj komentarz