Bogu chwała i cześć!

Wówczas rzekł do nich: „Oddajcie więc Cezarowi to, co należy do Cezara, a Bogu to, co należy do Boga. Mt 22, 21

Czy zastanawiałeś się kiedyś, co należy się od Ciebie Bogu, a co Ojczyźnie?
Zacznę przyziemnie 🙂 Państwu/Ojczyźnie jesteś winien: dobre wykształcenie, uczciwą pracę, podatek, prokreację 🙂 (a niestety dzisiejszy przyrost 1,2 na rodzinę nie sprzyja przyszłości naszego kraju), dalej powinieneś znać historię, kulturę, tradycję, a przede wszystkim wiarę swojego narodu. Ponad to masz brać odpowiedzialność za swój kraj (niestety frekwencja 40% na wyborach to parodia z postawy patriotycznej). Nade wszystko to troska o najmniejszą komórkę społeczną, jaką jest rodzina. Bo taka będzie Polska, jakie będą jej rodziny!

A teraz, co należy się Bogu? … Przychodzi mi na myśl bardzo ogólne słowo – CHWAŁA. Tak też śpiewał autor dzisiejszego psalmu:

Oddajcie Panu, rodziny narodów,
oddajcie Panu chwałę i uznajcie Jego potęgę.
Oddajcie Panu chwałę należną Jego imieniu,
przynieście dary i wejdźcie na Jego dziedzińce.
Uwielbiajcie Pana w świętym przybytku. Ps 96, 7-9

To wszystko co czynisz dla Ojczyzny, gdy jesteś dobrym uczniem, ojcem, mężem, obywatelem, czy też pracownikiem – jeśli czynisz to uczciwie, godnie i w duchu dziękujesz Panu za wszystkie łaski – to tym samym oddajesz Bogu należną chwałę.

Niech w Twoim życiu nigdy nie zwycięży kult pracy, sukcesu, a w konsekwencji pychy! Każdy sukces oddawaj z pokorą na większą chwałę Boga. Bo On jest źródłem dobra i wszelkich łask!

Tobie Panie oddaję chwałę za całe dobro, które uczyniłem w życiu. Bądź uwielbiony na wieki!

Dodaj komentarz