Źródło największej siły

Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie. Mt 6, 6

Wyobraź sobie Jezusa, który zachęca Cię do modlitwy w ukryciu i cichości. On sam praktykował taki sposób jednoczenia się z Ojcem. To z tej cichej relacji wypływała Jego ogromna miłość do ludzi. Z pewnością to było także źródło siły do pokonywania codziennych wyzwań, które stawiali Jego nieprzyjaciele i prześladowcy.
Czy masz takie miejsce i czas, w którym jesteś sam na sam z Bogiem? Jak często tam jesteś i rozmawiasz z Nim o wszystkim? Czy masz już najdogodniejszą porę dnia, w której wiesz, że będziesz jednoczył się z Panem, aby naładować przysłowiowe baterie i oddać Mu chwałę za dotychczasowe siły?
Jezus umiłował sobie porę wieczorną na modlitwę. Ja uwielbiam poranne wstawanie i ciszę, w której mogę skupić się i oddać cały dzień Bogu. Oczywiście myślami staram się być z Panem cały dzień, ale najwięcej siły daje mi poranna modlitwa, która ustawia mój dzień na właściwych torach.
Przestań oszukiwać siebie, że nie masz czasu na modlitwę. Zawalcz o te najpiękniejsze chwile. Módl się całym sercem, a Twoje życie zacznie być znowu prawdziwe i pełne Bożych przygód.

Kto skąpo sieje, ten i skąpo zbiera, kto zaś hojnie sieje, ten hojnie też zbierać będzie. 2 Kor 9, 6

Panie, uczyń moje serce stale zjednoczonym z Tobą. Niech moje życie stanie się niekończącą się modlitwą na Twoją chwałę.
Dzisiejsze załączniki pomogą Ci wejść w głębszą relację z Bogiem:

oraz

oraz

Dodaj komentarz