Wiara = życie, niewiara = potępienie

Niektórzy z uczonych w Piśmie i faryzeuszów rzekli do Jezusa: «Nauczycielu, chcielibyśmy zobaczyć jakiś znak od Ciebie». Lecz On im odpowiedział: «Plemię przewrotne i wiarołomne żąda znaku, ale żaden znak nie będzie mu dany, prócz znaku proroka Jonasza. Albowiem jak Jonasz był trzy dni i trzy noce we wnętrznościach wielkiej ryby, tak Syn Człowieczy będzie trzy dni i trzy noce w łonie ziemi. Ludzie z Niniwy powstaną na sądzie przeciw temu plemieniu i potępią je, ponieważ oni wskutek nawoływania Jonasza się nawrócili; a oto tu jest coś więcej niż Jonasz. Mt 12, 38-41

Wyobraź sobie Jezusa, który demaskuje serca pokolenia niedowiarków. Zauważ całą stanowczość Zbawiciela, z którą stwierdza, że będzie jeden wielki znak i ludzie, którzy nie uwierzą – skażą sami siebie na potępienie.

Stań teraz w prawdzie przed Bogiem. Ile razy prosiłeś o znaki i uzależniałeś od nich swoje mniej lub bardziej ważne decyzje? Czy nie wystarczy Ci to, że Jezus zmartwychwstał? Dlaczego po tym jednym największym z cudów nie idziesz przez życie całkowicie zgodnie z Bożą wolą? Przestań kombinować na lewo i prawo. Bądź prostym człowiekiem, który cieszy się z tego co ma i nie żąda wielkich rzeczy. Twoje zbawienie dokonało się już w Chrystusie – Jego męce, śmierci i zmartwychwstaniu. Uwierz w to i bądź wdzięczny do końca swoich dni. Jeśli to nie wystarcza Ci, to nie chciałbym być w Twoim ciele. Zobacz smutek i rozczarowanie Jezusa, który patrzy na Ciebie i cierpi z powodu Twojego niedowiarstwa. Wyobraź sobie, że Ty dla kogoś robisz tyle, co On dla Ciebie i jesteś odrzucany, obrażany i ta osoba zapomina o tym, co Ty uczyniłeś i nadal czynisz. Taka niewdzięczność musi być strasznie bolesna.
Dzisiejsze słowo przypomina także wielki znak ze Starego Testamentu;

Mojżesz odpowiedział ludowi: «Nie bójcie się! Pozostańcie na swoim miejscu, a zobaczycie zbawienie od Pana, jakie zgotuje nam dzisiaj. Egipcjan bowiem, których widzicie teraz, nie będziecie już nigdy oglądać. Pan będzie walczył za was, a wy pozostaniecie spokojni». Pan rzekł do Mojżesza: «Czemu głośno wołasz do Mnie? Powiedz Izraelitom, niech ruszają w drogę. Ty zaś podnieś swą laskę i wyciągnij rękę nad morze, i rozdziel je na dwoje, a wejdą Izraelici w środek morza na suchą ziemię. Wj 14, 13-16

Jeśli mówisz codziennie Dekalog w pacierzu, to już wiesz, po co są słowa mówiące o wyprowadzeniu z niewoli egipskiej. Bóg stale chce Ci przypominać o swojej miłości do Ciebie. Bądź dozgonnie wdzięczny!

Panie, dziękuję za każdy znak, którym potwierdzałeś swoją miłość do mnie. Nie potrzebuję więcej znaków. Ufam Tobie całym sercem i wiem, że dasz mi wszystko, czego potrzebuję, aby dojść do Ciebie.

oraz

One Reply to “Wiara = życie, niewiara = potępienie”

Dodaj komentarz