Wakacyjna misja

Jezus powiedział do swoich apostołów: «Idźcie i głoście: Bliskie już jest królestwo niebieskie. Uzdrawiajcie chorych, wskrzeszajcie umarłych, oczyszczajcie trędowatych, wypędzajcie złe duchy. Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie. Nie zdobywajcie złota ani srebra, ani miedzi do swych trzosów. Nie bierzcie w drogę torby ani dwóch sukien, ani sandałów, ani laski. Wart jest bowiem robotnik swej strawy. A gdy przyjdziecie do jakiegoś miasta albo wsi, wywiedzcie się, kto tam jest godny, i u niego zatrzymajcie się, dopóki nie wyjdziecie. Wchodząc do domu, przywitajcie go pozdrowieniem. Jeśli dom na to zasługuje, niech zstąpi na niego pokój wasz; jeśli zaś nie zasługuje, niech pokój wasz powróci do was. A jeśliby was gdzieś nie chciano przyjąć i nie dano posłuchu słowom waszym, wychodząc z takiego domu albo miasta, strząśnijcie proch z nóg waszych! Zaprawdę, powiadam wam: Ziemi sodomskiej i gomorejskiej lżej będzie w dzień sądu niż temu miastu». Mt 10, 7-15

Trwając w roku pt. Idźcie i głoście każdy wierzący jest wezwany do dzielenia się Ewangelią. Wakacje są świetną okazją do nowych spotkań i rozmów, a tym samym także do ewangelizacji. Czy próbowałeś już kiedyś podzielić się Dobrą Nowiną? Czy masz w sobie takie Boże, palące od środka przynaglenie, aby świadczyć o Panu zawsze i wszędzie? Myślę, że wielu ludzi słabnie w wierze, ponieważ boi się wejść na etap dzielenia się Ewangelią. Człowiek, który kocha Jezusa całym sercem i duszą, nie potrafi zatrzymać tego tylko dla siebie. On chce mówić światu o wielkim dziele miłości Boga do człowieka. W tym odwiecznym planie zbawienia jest miejsce dla każdego człowieka. Niektórzy po prostu potrzebują osobistego zaproszenia. Postaraj się przekazać je komuś podczas tegorocznych wakacji. Uwierz mi, że to da Ci głęboką radość i zapragniesz czynić to częściej. Bądź takim odważnym narzędziem w rękach Boga. Dawaj ludziom pokój Chrystusa. Jeśli nie przyjmą Cię, to pójdziesz dalej. Z pewnością spotkasz niejedno serce, które będzie bardzo potrzebowało Twoich słów, obecności i umocnienia. Nie szukaj żadnej nagrody za służbę Bogu. Prędzej, czy później doświadczysz, że samo dzielenie się Ewangelią jest źródłem głębokiej radości, która daje coraz większy życiowy napęd.
Panie, oddaję Ci wszystkich ludzi, których spotkam podczas tegorocznych wakacji. Bądź w moim sercu i przekazuj Twój pokój. Niech Twoje słowa dają nadzieję i prawdziwe umocnienie.

oraz

Dodaj komentarz