Uczta ubogich

Jezus powiedział do pewnego przywódcy faryzeuszów, który Go zaprosił: «Gdy wydajesz obiad albo wieczerzę, nie zapraszaj swoich przyjaciół ani braci, ani krewnych, ani zamożnych sąsiadów, aby cię i oni nawzajem nie zaprosili, i miałbyś odpłatę. Lecz kiedy urządzasz przyjęcie, zaproś ubogich, ułomnych, chromych i niewidomych. A będziesz szczęśliwy, ponieważ nie mają czym tobie się odwdzięczyć; odpłatę bowiem otrzymasz przy zmartwychwstaniu sprawiedliwych». Łk 14, 12-14

Dzisiejsze słowa Jezusa mogą zawstydzić dosłownie każdego człowieka na ziemi. Wierzę, że są jeszcze ludzie, którzy potrafią zapraszać bezdomnych i ubogich do swojego domu, aby dać im chociaż na chwilę trochę ciepła i życzliwości. Daj Boże, aby było jak najwięcej osób żyjących tak czystą i bezinteresowną miłością.

Ta Ewangelia rozpaliła we mnie wielkie marzenie prawdziwej uczty dla ubogich. Nie chciałbym zobaczyć takiego przyjęcia dopiero w niebie. Mam nadzieję, że doczekam nie jednej uczty tu na ziemi, na której bezdomnych i ubogich będzie traktowało się tak jak królów, prezydentów i ,,najważniejszych” ludzi na świecie.

Podczas rozważania tego tekstu Bóg pokazał mi w sercu, że już mam przedsmak takiej uczty dzięki inicjatywie Przyjaciół Bezdomnych (https://www.facebook.com/PrzyjacieleBezdomnych), którzy rozdają bezdomnym zupę w parku oraz czasami przywożą drugie danie z restauracji.

Ostatnio przenieśliśmy się z zupą do pięknej altany, w której modliliśmy się wspólnie, a potem bezdomni usiedli na ławkach tak jak w restauracji na powietrzu. Wolontariusze PB byli jakby kelnerami, którzy usługiwali najuboższym. W takich chwilach serce raduje się i można poczuć odrobinę nieba na ziemi. Na koniec wszyscy oddają chwałę Panu Bogu we wspólnej modlitwie, w której pamiętamy o bezdomnych oraz wszystkich, którzy nas wspierają. Ta nasza restauracja w parku jest tylko małym początkiem odbudowywania ludzi, którzy spadli na samo dno.

Mamy już piękne przykłady wyjścia z życia ulicznego. Dzięki łasce Bożej i bezinteresownej miłości wolontariuszy 10 naszych bezdomnych przyjaciół nie żyje już na ulicy. Pod koniec listopada Przyjaciele Bezdomnych będą zaczną regularnie opatrywać rany ludzi ubogich! Będzie jeszcze więcej nieba na ziemi! Chwała Panu!

Zachęcam, aby zostać Przyjacielem Bezdomnych. Można wspierać nas duchowo i materialnie. Zapraszam do duchowej opcji bezdomnego (wystarczy wysłać maila na przyajcielebezdomnych@gamil.com z treścią chcę duchowo adoptować bezdomnego i modlić się dziesiątką różańca raz na tydz.)

Oto nasze najbliższe wydarzenia:
7.11.2018r. godz. 19 spotkanie wolontariuszy PB w Domu Parafialnym przy kościele św. Brata Alberta w Radomiu
18.11.2018r. Światowy Dzień Ubogich z Przyjaciółmi Bezdomnych w kościele i Domu Parafialnym św. Brata Alberta w Radomiu
19.11.2018r. godz. 19.30 Rocznica Powstania Dzieła Przyjaciele Bezdomnych  w Domu Parafialnym przy kościele św. Brata Alberta w Radomiu

Jeśli ktoś chciałby wesprzeć Dzieło Przyjaciół Bezdomnych, to może przesłać jakieś drobne środki na konto:
Parafia św. Brata Alberta w Radomiu
79160014621022380810000002
z dopiskiem:
– Przyjaciele Bezdomnych – ZUPA / OBIAD / OPATRUNKI / WSPIERAM
Info do przelewów zagranicznych:
SWIFT: PPABPLPKXXX
IBAN: PL

Niech każdy ma na oku nie tylko swoje własne sprawy, ale też i drugich. Flp 2, 4

Panie Jezu, uwielbiam Cię za to, że uwrażliwiłeś moje serca na najuboższych ludzi.

One Reply to “Uczta ubogich”

Dodaj komentarz