Skromne początki i wielki rozwój

Jezus opowiedział tłumom tę przypowieść: «Królestwo niebieskie podobne jest do ziarnka gorczycy, które ktoś wziął i posiał na swej roli. Jest ono najmniejsze ze wszystkich nasion, lecz gdy wyrośnie, większe jest od innych jarzyn i staje się drzewem, tak że ptaki podniebne przylatują i gnieżdżą się na jego gałęziach». Powiedział im inną przypowieść: «Królestwo niebieskie podobne jest do zaczynu, który pewna kobieta wzięła i włożyła w trzy miary mąki, aż się wszystko zakwasiło». Mt 13, 31-33

W przypisie przeczytałem dzisiaj, że Królestwo Boże podobnie jak ziarnko gorczycy i zaczyn chlebowy ma skromne początki, ale wielki rozwój. Czytając te słowa, poproś Jezusa o pokorę i skromność w relacji z Nim. Przyjmuj w sercu z głębokim uniżeniem każde Boże ziarenko i Boży zaczyn. Nie przyspieszaj duchowych efektów, które zostaną dane Ci w odpowiednim czasie. Ty jedynie trwaj pokornie i uwierz w to, ze Pan daje wzrost (nawet jeśli go nie widzisz).

Święci ludzie potrafili latami być zjednoczeni z Jezusem w nieustannym uniżeniu. Później okazywało się, że byli dla wielu osób potężnymi drzewami, przy których inni nabrali sił duchowych. Bóg naprawdę pragnie uczynić Cię pięknym drzewem, którym nie zachwieje żadna życiowa wichura. Pozwól Mu na to. Kochaj Go całą swoją osobą i ufaj, że choć czujesz się prochem i pyłem, to Stwórca ma wobec Ciebie konkretny plan wzrostu na Jego chwałę.

Albowiem jak przylega pas do bioder mężczyzny, tak przygarnąłem do siebie cały dom Izraela i cały dom Judy – mówi Pan – by były moim narodem, moją sławą, moim zaszczytem i moją dumą. Ale oni Mnie nie słuchali. Jr 13, 11

Takie pragnienie ma wobec Ciebie Bóg. On przygarnął Cię z największą miłością. Pragnie, abyś był/była Jego dumą! Czy i Ty chcesz odwrócić się od Niego? Do kogo pójdziesz? Któż inny może zaspokoić Twoje serce?

Gardzisz Skałą, co ciebie zrodziła,
zapominasz o Bogu, który dał ci życie. Pwt 32, 18

Panie, kochany Boże, Ojcze mój i Stwórcą, broń mnie przed wszelką wzgardą. Jedynie w Tobie jest moje życie!
Maryjo, kochana Mamo, pozwól mi przylgnąć do Twojego Niepokalanego Serca, abym przylgnął także do serca Jezusa.

Dodaj komentarz