Rodzina Boga

Nadeszła Matka Jezusa i bracia i stojąc na dworze, posłali po Niego, aby Go przywołać. A tłum ludzi siedział wokół Niego, gdy Mu powiedzieli: «Oto Twoja Matka i bracia na dworze szukają Ciebie». Odpowiedział im: «Któż jest moją matką i którzy są moimi braćmi?» I spoglądając na siedzących dokoła Niego, rzekł: «Oto moja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Bożą, ten jest Mi bratem, siostrą i matką». Mk 3, 31-35

Spróbuj odnaleźć siebie wśród słuchających Jezusa. Usłysz Jego słowa: oto moja matka i bracia. Jak czujesz się, gdy Chrystus mówi do Ciebie bracie/siostro/przyjacielu? Czy dochodzi do Twojego serca to, że należysz do Jego rodziny?

Zauważ także, że będąc w Bożej rodzinie powinieneś wypełniać wolę Boga. Nie rób tego z przymusu lub jakiegoś obowiązku, ale z miłości do swojego Pana i Zbawiciela. Jego wola zawsze będzie dla Ciebie najlepszą drogą, choć nieraz nie zrozumiesz jej od razu. Trwaj cierpliwie, bądź wierny i kochaj z całych sił Boga i ludzi.

Postaraj się także zapraszać nowe osoby do Bożej rodziny. Opowiadaj wszystkim o Jezusie, Jego miłości, dobroci, miłosierdziu. Żyj pięknie według Ewangelii i pozwól, aby ona przemieniała życie Twoje i tych, których spotykasz. Nie zapominaj, że Chrystus przyszedł dla wszystkich i potrzebuje Twojego świadectwa do zapraszania nowych osób na drogę prawdy.

Panie Jezu, dziękuję za to, że przyjąłeś mnie jak brata do swojej rodziny. Jestem zaszczycony i wiem, że mam stale szukać Twojej woli i wypełniać ją. Daj mi siłę i odwagę do bycia świadkiem wiary i miłości. Cały pragnę być dla Ciebie i ludzi.

Dodaj komentarz