Przyjdź Duchu Święty

Jezus przyszedł do domu, a tłum znów się zbierał, tak że nawet posilić się nie mogli. Gdy to posłyszeli Jego bliscy, wybrali się, żeby Go powstrzymać. Mówiono bowiem: «Odszedł od zmysłów». Mk 3, 20-21

Wyobraź sobie powyższy obraz z Ewangelii. Zobacz Jezusa, który nie ma nawet chwili wytchnienia. Ludzie są tak bardzo spragnieni Jego cudów, uzdrowień, słów, gestów, że rzucają wszystko i cały czas chodzą za Nim. Najbliżsi Chrystusa są zaniepokojeni. Niektórzy mówią nawet, że odszedł od zmysłów.

Nad tym ostatnim określeniem zatrzymam się przez chwilę. Czy wszedłeś kiedyś w tak bliską relację z Bogiem, że patrzono na Ciebie tak, jak na jakiegoś dziwaka? Czy potrafiłeś wznieść się na swoje wyżyny modlitwy lub innych praktyk religijnych, dzięki którym Twoje życie i wszystkie obowiązki wyglądały zupełnie inaczej? Czy czujesz cały czas obecność Ducha Świętego? Czy zapraszasz Go do swojego serca i umysłu, aby przenikał wszystko to, co robisz?

Wiem, że niekoniecznie odpowiesz TAK na wszystkie powyższe pytania. Mimo to – zacznij od dzisiaj starać się o jak najbliższą relację z Duchem Świętym. Pozwól Mu poprowadzić Ciebie do jeszcze bardziej zażyłej relacji z Jezusem i Bogiem Ojcem. Nie bój się wyśmiania i dziwnych spojrzeń otoczenia. Dbaj też o to, abyś miał kierownika duchowego, który będzie czuwał nad Twoją relacją z Bogiem i kiedy będzie trzeba, to zdemaskuje podchody demonów, które będą chciały zbić Cię z Bożej ścieżki. Także dzięki regularnej spowiedzi (przynajmniej raz na miesiąc) nie zbłądzisz w życiu duchowym. Warto też promieniować Duchem Świętym w konkretnej wspólnocie, którą Bóg będzie chciał ubogacać poprzez Twoją osobę. Ty także zyskasz wiele dzięki nowym, budującym relacjom.

Duchu Święty, przyjdź i ożyw moje serce, abym jeszcze bardziej kochał Ciebie i wszystkich ludzi, których spotykam. Dziękuję za wieloletnią przyjaźń z Tobą. Ty wciąż uspokajasz moje serce, oddalasz wszelkie lęki i sprawiasz, że w pełni ufam Tobie. Proszę Cię przenikaj serca wszystkich, którzy czytają teraz ten wpis.

Dzisiejszy załącznik jest świetnym połączeniem ludzi, którzy niesamowicie otworzyli się na działanie Ducha Świętego. Ciekaw jestem, czy wszystkich znacie 🙂

Dodaj komentarz