Proś na różańcu

Jezus powiedział do swoich uczniów:«Ktoś z was, mając przyjaciela, pójdzie do niego o północy i powie mu: „Przyjacielu, pożycz mi trzy chleby, bo mój przyjaciel przybył do mnie z drogi, a nie mam co mu podać”. Lecz tamten odpowie z wewnątrz: „Nie naprzykrzaj mi się! Drzwi są już zamknięte i moje dzieci są ze mną w łóżku. Nie mogę wstać i dać tobie”. Powiadam wam: Chociażby nie wstał i nie dał z tego powodu, że jest jego przyjacielem, to z powodu jego natręctwa wstanie i da mu, ile potrzebuje.

I Ja wam powiadam: Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a zostanie wam otworzone. Każdy bowiem, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu zostanie otworzone. Jeżeli któregoś z was, ojców, syn poprosi o chleb, czy poda mu kamień? Albo o rybę, czy zamiast ryby poda mu węża? Lub też gdy prosi o jajko, czy poda mu skorpiona? Jeśli więc wy, choć źli jesteście, umiecie dawać dobre dary swoim dzieciom, to o ileż bardziej Ojciec z nieba udzieli Ducha Świętego tym, którzy Go proszą». Łk 11, 5-13

W dzisiejsze wspomnienie Matki Bożej Różańcowej pięknie wybrzmiewa powyższa Ewangelia. Mamy prosić, kołatać, szukać łaski do skutku. Osoby modlące się nowenną pompejańską mogą dać wiele świadectw, ile Maryja wyprosiła im u Boga. NAPRAWDĘ WARTO CAŁY CZAS TRWAĆ NA RÓŻAŃCU mimo mnóstwa trudności, które pojawiają się, żeby tylko osłabić ducha modlitwy.

Bóg – kochany Ojciec, Maryja – kochana Mama, tak bardzo pragną być z nami i wspierać we wszystkim. Proś codziennie Maryję na różańcu, aby przedstawiała Ciebie i Twoich bliskich samej Trójcy Świętej w niebie. Uwierz, że tak jest i wszyscy aniołowie i święci chcą iść z Królową aniołów i świętych, aby wspierać Cię. Proś, proś, proś i nie ustawaj.

Bądź także uważny, aby nie wpaść w pokusę patrzenia na tych, którzy nie modlą się i niby lepiej powodzi się im;

«Bardzo przykre stały się wasze mowy przeciwko mnie – mówi Pan. Wy zaś pytacie: Cóż takiego mówiliśmy między sobą przeciw Tobie? Mówiliście: Daremny to trud służyć Bogu! Bo jaki pożytek mieliśmy z tego, że wykonywaliśmy Jego polecenia i chodziliśmy smutni w pokucie przed Panem Zastępów? Teraz zaś raczej zuchwalców nazywajmy szczęśliwymi, bo wzbogacili się bardzo ludzie bezbożni, którzy wystawiali na próbę Boga, a zostali ocaleni».

Wówczas mówili między sobą ludzie bojący się Boga, a Pan uważał i to posłyszał. Zapisano to w Księdze Wspomnień przed Nim na dobro bojących się Pana i czczących Jego imię. «Oni będą moją własnością, mówi Pan Zastępów, w dniu, w którym będę działał, a będę dla nich łaskawy, jak litościwy jest ojciec dla syna, który jest mu posłuszny. Wtedy zobaczycie różnicę między sprawiedliwym a niegodziwcem, pomiędzy tym, który służy Bogu, a tym, który Mu nie służy. Bo oto nadchodzi dzień palący jak piec, a wszyscy pyszni i wszyscy czyniący nieprawość będą słomą, więc spali ich ten nadchodzący dzień, mówi Pan Zastępów, tak że nie pozostawi po nich ani korzenia, ani gałązki. A dla was, czczących moje imię, wzejdzie słońce sprawiedliwości i uzdrowienie w jego skrzydłach». Ml 3, 13-20a

Boże, kochany Ojcze, wybacz mi jakiekolwiek porównywanie się z innymi. Wybacz letniość na modlitwie. Wybacz, że tak mało w życiu prosiłem i błagałem o łaski, a przede wszystkim o Ducha Świętego, który pragnął prowadzić mnie.
Maryjo, kochana Mamo, Matko Różańcowa, dziękuję za Twoją obecność na każdym różańcu. Dziękuję za wyproszenie mi łaski trwania z Tobą na tej pięknej modlitwie. Dziękuję za zaniesienie każdej mojej prośby, dziękczynienia i przebłagania do Ojca.
Św. Józefie, potężny orędowniku, dziękuję za codzienne wsparcie i opiekę. Prowadź mnie, abym nie ustawał w modlitwie.

Szczęśliwy człowiek, który nie idzie za radą występnych,
nie wchodzi na drogę grzeszników
i nie zasiada w gronie szyderców,
lecz w Prawie Pańskim upodobał sobie
i rozmyśla nad nim dniem i nocą.
Co innego grzesznicy:
są jak plewa, którą wiatr rozmiata. Ps 1, 1-2. 4

Wszystkim czytającym ten wpis NIECH BŁOGOSŁAWI BÓG WSZECHMOGĄCY OJCIEC I SYN + I DUCH ŚWIĘTY.

oraz

Dodaj komentarz