Prawdziwa władza

Jezus zwołał Dwunastu, dał im moc i władzę nad wszystkimi złymi duchami oraz władzę leczenia chorób. I wysłał ich, aby głosili królestwo Boże i uzdrawiali chorych. Wyszli więc i chodzili po wsiach, głosząc Ewangelię i uzdrawiając wszędzie. Łk 9, 1-2. 6

Wyobraź sobie, że Jezus w XXI wieku zwołuje dwunastu lekarzy, daje im moc i władzę leczenia chorób. Ci chodzą po wsiach i miastach i uzdrawiają wszędzie. Już widzę te gazety, które nie nadążają pisać o cudach i sensacjach. Czy jesteś w stanie uwierzyć w to, że Jezus dał taką władzę Apostołom? Czy ich następcy, a więc wszyscy biskupi mają realną moc i władzę nad złymi duchami i chorobami? Może, powiesz, że gdyby tak było, to tłumy cisnęłyby się do każdego biskupa, a nawet księdza. Gdzie jest zatem prawda?

Prawda jest w Jezusie. On jest pełnią prawdy, mocy i władzy. Chrystus nadal potrzebuje biskupów i kapłanów, aby przez ich posługę dawać ludziom zdrowie (zwłaszcza duchowe, ale niejednokrotnie i fizyczne). Na imię Jezusa od wieków drżą demony i wychodzą z osób opętanych (dzieje się tak przez posługę egzorcystów – księży delegowanych przez biskupów).

Gdy patrzę na ludzi żyjących we współczesnych czasach i widzę wielokrotnie ignorancję wobec Boga i Jego prawa, to wielki smutek ogarnia moje serce. Pytam się wtedy sam siebie, jak można odrzucać wszechmocnego Boga, Jego wolę, słowa i wszelkie zamysły. Przecież będąc oddalonym od Stwórcy i tocząc jednocześnie walkę ze zwierzchnościami ciemności jest się całkowicie nagim i bezbronnym. Prędzej, czy później przychodzi tragiczny koniec ziemskiej pielgrzymki i woła się wtedy do Pana o ratunek. Oby taka osoba zdążyła zawołać. Niestety wielu ludzi jest tak bardzo ślepych, że nie zwracają się do Boga nawet u schyłku swoich dni.

Prawo ust Twoich jest dla mnie lepsze
niż tysiące sztuk złota i srebra. Ps 119, 72

Powyższy fragment z dzisiejszego Psalmu jest dla mnie także pięknym obrazem. Gdy pomyślę o tysiącach sztuk złota, które ktoś położy przede mną i każe mi wybierać pomiędzy tym ,,skarbem”, a Pismem świętym, to będę wiedział, co jest cenniejsze. Jeden ze świętych mawiał, że złoto równa się błoto. Iluż ludzi niestety wybiera błoto zamiast Boga? Rozejrzyj się dokoła i popatrz na ten świat. Módl się za tych, którzy wciąż żyją prześcigając się o to, kto ma więcej błota. 🙂 Proś Boga, aby uzdrawiał tych ludzi i dawał im łaskę pełnej wolności od materializmu.

Panie Jezu, Ty masz moc uzdrawiać moje serce, duszę i ciało. Wierzę w to z całego serca i oddaję się Tobie na całe moje życie ziemskie oraz wieczne. Ufam, że dzięki Tobie moje wnętrze będzie w pełni zdrowe. Dotykaj także tych, którzy najbardziej zagubili się w tym świecie. Daj im łaskę przejrzenia na oczy i powrotu do Ciebie.

oraz

Dodaj komentarz