Powiedz tylko słowo

Gdy Jezus wszedł do Kafarnaum, zwrócił się do Niego setnik i prosił Go, mówiąc: «Panie, sługa mój leży w domu sparaliżowany i bardzo cierpi». Rzekł mu Jezus: «Przyjdę i uzdrowię go». Lecz setnik odpowiedział: «Panie, nie jestem godzien, abyś wszedł pod dach mój, ale powiedz tylko słowo, a mój sługa odzyska zdrowie.
Gdy Jezus to usłyszał, zadziwił się i rzekł do tych, którzy szli za Nim: «Zaprawdę, powiadam wam: U nikogo w Izraelu nie znalazłem tak wielkiej wiary. Mt 8, 5-8. 10

Wyobraź sobie zdziwionego Jezusa, który pochwala wiarę setnika. Wcześniej wielu ludzi pragnęło Jego dotyku, bliskości i jakiegoś spektakularnego znaku, a tu pojawia się mężczyzna, który mówi skromnie (ale z mocą wiary): ,,powiedz tylko słowo”. O gdyby tak dzieci i uczniowie mówili do Boga, rodzica lub nauczyciela… 🙂 Setnik po prostu uznaje w pełni autorytet Chrystusa i wierzy w Jego moc uzdrawiania nawet na odległość.

Zastanów się przez chwilę, dlaczego czytasz dzisiaj te słowa. Co one mają wnieść do Twojego życia? Czy w pełni wierzysz w to, że Bóg może wszystko zmienić w Twoim życiu? Oddaj Mu swoje słabe ciało i serce. Poproś o uzdrowienie z konkretnych grzechów, nałogów, chorób. Nie myśl o tym, czy zostaniesz wysłuchany. Nie pisz scenariuszy, co będzie jeśli wszystko ułoży się po Twojej myśli lub wręcz przeciwnie. Ty po prostu w pokorze dziecka mów z wiarą to, co słyszysz w sercu. Kochaj Boga najlepiej jak potrafisz nie zależnie od tego, co dzieje się w Twoim życiu. Staraj się zawsze oceniać sytuacje głębiej i miej ufność, że dane sytuacje (nawet te najtrudniejsze) do czegoś dobrego prowadzą.

Panie, Boże nasz, przyjdź, aby nas uwolnić,
okaż swoje oblicze, a będziemy zbawieni. Por. Ps 80, 4

W pierwszych tygodniach Adwentu przygotowujemy się na powtórne przyjście Jezusa. Zrób coś więcej ze sobą w tym czasie. Zapragnij częstszej modlitwy, adoracji, Eucharystii, spowiedzi, czytania Pisma świętego. Naprawdę od Ciebie zależy, jak będą wyglądały te święta oraz cała Twoja wieczność.

Panie, wierzę z całego serca, że jedno Twoje słowo może uzdrowić, pokrzepić, podnieść na duchu, dać nadzieję, zbawić, przemienić wszystko w życiu. Ufam Tobie jak małe dziecko.

One Reply to “Powiedz tylko słowo”

  1. Jestesmy mlodym katolickim malzenstwem z trojka dzieci. Zapraszamy na nasz kanał na YouTube – CHWYĆ ZACHWYT! Głosimy Jezusa. Chcemy dotrzec do dzieci i nie tylko. Duzo u nas dzieciecych audycji ale zapraszamy wszystkich niezaleznie od wieku. Od wczoraj rozpoczelismy serie „Droga do Narodzenia”. Codziennie, biblijnie! Zapraszamy do nas. Z Bogiem!

Dodaj komentarz