Płacząca Królowa

Obok krzyża Jezusa stały: Matka Jego i siostra Matki Jego, Maria, żona Kleofasa, i Maria Magdalena. Kiedy więc Jezus ujrzał Matkę i stojącego obok Niej ucznia, którego miłował, rzekł do Matki: «Niewiasto, oto syn Twój». Następnie rzekł do ucznia: «Oto Matka twoja». I od tej godziny uczeń wziął Ją do siebie. J 19, 25-27

Pierwsze zdanie od razu dotknęło mojego serca w kontekście dzisiejszej uroczystość NMP Królowej Polski. Bez wątpienia Maryja od wieków stała pod każdym krzyżem, który dźwigaliśmy jako Polacy. Nie trzeba tutaj wyliczać wszystkich bitew, wojen, rozbiorów i ataków. Gdy rozdzierano nas, rozrywano także jej serce. Ona zawsze pragnie jedności swoich dzieci tak, jak pragnął tego Jezus Chrystus, a każdy podział naszego kraju (zarówno zewnętrzny jak i wewnętrzny) musiał zadawać jej ból.

Zobacz dzisiaj także Maryję, która płacze nad krzyżem każdej rodziny w Polsce, w której jest: zmaganie z grzechem, kryzysem relacji małżeńskich i rodzicielskich. Ona wciąż smuci się, gdy widzi brak przebaczenia, nienawiść, pychę, chciwość, rozwiązłość, rozwody, grzechy przeciwko życiu itd.

Myślę, że bolą ją także ataki na Kościół, który jest Ciałem jej Syna. Dzisiaj podobno po raz pierwszy ktoś publicznie, bardzo mocno zaatakował Kościół w Polsce. Popatrzyłem na tą osobę, posłuchałem i smutek zagościł także w moim sercu. Oby Bóg przemieniał serce tego człowieka i poprowadził go do wielkiej miłości Chrystusa, a Maryja orędowała za nim u swego Syna.

Polska nadal jest niezwykłym miejscem, w którym Bóg obficie rozlewa swoje łaski za pośrednictwem Maryi. My Polacy możemy być dumni, że jeszcze tak mocno jest w nas wiara i tradycja. Jednak nie można spocząć na laurach. Tak jak mnóstwo osób chwyciło różańce w dłonie i poszło na granice kraju, aby wypraszać opiekę Matki Bożej i ochronę przed falą laicyzacji i deprawacji rodzin, tak potrzeba, aby jeszcze większa liczba wiernych modliła się całymi rodzinami w domach i kościołach.

Pomódl się czasami o godz. 12 słowami modlitwy Anioł Pański. O godz. 21 wyśpiewaj Apel Jasnogórski (choćby tylko swoim sercem). Pójdź lub pojedź na jakąś pielgrzymkę do któregoś Sanktuarium Maryjnego. Walcząc o zdrową relację z Maryją zawsze będziesz zbliżał się do jej Syna i Jego woli oraz będziesz miał odwagę iść za dobrymi natchnieniami.

Świątynia Boga w niebie się otwarła i Arka Jego Przymierza ukazała się w Jego świątyni. Potem ukazał się wielki znak na niebie: Niewiasta obleczona w słońce i księżyc pod jej stopami, a na jej głowie wieniec z gwiazd dwunastu. Ukazał się też inny znak na niebie: Oto wielki Smok ognisty, ma siedem głów i dziesięć rogów, a na głowach siedem diademów. Ogon jego zmiata trzecią część gwiazd z nieba i rzucił je na ziemię. Smok stanął przed mającą urodzić Niewiastą, ażeby skoro tylko porodzi, pożreć jej Dziecko. Ap 11, 19a; 12. 1. 3-4

Walcząc o dobro w swoim życiu napotkasz smoka ognistego, który będzie wściekły i spróbuje pożreć Ciebie i Twoje dobre dzieła. Nie martw się nim zbytnio. Zawierz się Maryi i ufaj, że Ona ochroni Cię przed niebezpieczeństwami diabła.

Z radością dziękujcie Ojcu, który was uzdolnił do uczestnictwa w dziale świętych w światłości. On uwolnił nas spod władzy ciemności i przeniósł do królestwa swego umiłowanego Syna, w którym mamy odkupienie, odpuszczenie grzechów. Kol 1, 12-14

Zauważ dzisiaj także, że dzięki Bogu Ojcu jesteś uzdolniony do uczestnictwa w dziale świętych, czyli w dziale także Maryi. Dzięki śmierci Chrystusa wychodzisz z ciemności i jesteś zaproszony do królestwa niebieskiego. Czy pojmujesz to?

Maryjo, kochana Mamo i Królowo! Dziękuję za to, że tyle razy zapłakałaś nade mną i moją Ojczyzną. Jestem pewien, że Twoje łzy wyprosiły Boże miłosierdzie milionom Polaków. Pewnie to dzięki Twojemu wstawiennictwu jeszcze istniejemy jako Naród Polski i staramy się dawać dobre światło wiary. Chroń nas przed zasadzkami demonów i dawaj wskazówki, jak iść jeszcze wierniej za Twoim Synem. Upraszaj nam pełne zaufanie do Boga. Tobie powierzamy nasz los!

Twoja ufność nie zatrze się aż na wieki
w sercach ludzkich wspominających moc Boga. Jdt 13, 19

Jak masz nudzisz się dzisiaj w nocy, to poświęć kilak minut na załączniki do tego wpisu;

oraz

oraz

One Reply to “Płacząca Królowa”

Dodaj komentarz