Pierwotna miłość

Ale mam przeciw tobie to, że odstąpiłeś od twej pierwotnej miłości. Pamiętaj więc, skąd spadłeś, i nawróć się, i poprzednie czyny podejmij!» Ap 2, 4-5a

Przypomnij sobie swoje pierwsze przyjęcie Pana Jezusa podczas Komunii Świętej. Zobacz miłość, która rozpalała Cię od środka. Może miałeś więcej podobnych momentów w relacji z Bogiem. Spróbuj wrócić do nich, aby znowu zapragnąć bliskości Pana.
Jeżeli przez trudne okoliczności życia utraciłeś przynajmniej część wzroku i nie widzisz tego co jest Boże i prawdziwie piękne, to wejdź z wiarą i otwartym sercem w dzisiejszą Ewangelię:

Kiedy Jezus przybliżał się do Jerycha, jakiś niewidomy siedział przy drodze i żebrał. Gdy usłyszał przeciągający tłum, wypytywał się, co to się dzieje. Powiedzieli mu, że Jezus z Nazaretu przechodzi. Wtedy zaczął wołać: «Jezusie, Synu Dawida, ulituj się nade mną!» Ci, co szli na przedzie, nastawali na niego, żeby umilkł. Lecz on jeszcze głośniej wołał: «Jezusie, Synu Dawida, ulituj się nade mną!» Jezus przystanął i kazał przyprowadzić go do siebie. A gdy się przybliżył, zapytał go: «Co chcesz, abym ci uczynił?» On odpowiedział: «Panie, żebym przejrzał». Jezus mu odrzekł: «Przejrzyj, twoja wiara cię uzdrowiła». Natychmiast przejrzał i szedł za Nim, wielbiąc Boga. Także cały lud, który to widział, oddał chwałę Bogu. Łk 18, 35-43

Oddaj Jezusowi swój wzrok. Zawołaj w swoim wnętrzu z całych sił. On może nawet teraz dotknąć Twoich oczu, serca i całego Ciebie. I niech chodzi nawet o jakieś emocjonalne doświadczenie. Możesz wstać od komputera i zacząć widzieć wszystko w innych kolorach. Nagle zacznie cieszyć Cię szkoła, praca, dom, obowiązki i wszystkie zadania. To, co wydawało się być wielkim ciężarem stanie się słodkim krzyżem, który będziesz niósł z miłością dla Chrystusa. On tak bardzo pragnie Twojego szczęścia już tu na ziemi. Oddaj Mu siebie. Powiedz z całych sił: Jezu chcę widzieć Ciebie! To tak niewiele dla Twojej wszechmocy!
Panie, dziękuję za łaskę codziennego widzenia Ciebie. Przy Tobie cały czas jestem małym szczęśliwym chłopcem, który ma wszystko w sercu pełnię szczęścia.
Załącznik pomoże Ci poczuć się w obecności Chrystusa:

Dodaj komentarz