Otwórz oczy

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Jeszcze chwila, a nie będziecie Mnie widzieć, i znowu chwila, a ujrzycie Mnie». J 16, 16

Jezus przygotowuje swoich uczniów do swojego odejścia oraz zmartwychwstania. Oni jeszcze nie pojmują tego, co słyszą. Dopiero po późniejszym spotkaniach z Chrystusem i zesłaniu Ducha Świętego, otrzymają całe światło .

Czy miałeś w swoim życiu okresy, w których straciłeś Boga z pola widzenia? Może to był czas wielkiego bólu, cierpienia, ciężkiej choroby lub jakiegoś ciężkiego doświadczenia. W takich momentach mogłeś być nawet na Mszach świętych, adoracjach oraz trwać na gorliwej modlitwie, a i tak nie czułeś i nie widziałeś Jezusa. Jeśli nadal jesteś w takim momencie, to popatrz jeszcze raz na dzisiejsze słowa Jezusa, w których On obiecuje, że za chwilę ujrzysz Go powtórnie.

I nie chodzi mi tylko o to, że życie jest chwilą i szybko przeminie. To prawda, że po śmierci ujrzysz Pana twarzą w twarz. Piękna jest tęsknota za takim spotkaniem. Mimo to, zacznij pokornie prosić Boga o większą wiarę w chwilach życiowego doświadczenia, abyś odnajdywał prawdziwe pocieszenie w sakramencie pokuty i eucharystii. Dzięki obecności Jezusa w tych sakramentach, możesz zawsze do Niego przyjść i oddać Mu swoje bóle, cierpienia i rozterki. Nie poddając się w wierze, ujrzysz Go w którymś momencie tak mocno, że nic nie zdoła odłączyć Cię od tego jedynego źródła prawdziwego pokoju.

Nie zostawię was sierotami, powrócę do was i rozraduje się serce wasze. Por. J 14, 18

Pamiętaj, że Bóg nigdy nie opuścił Cię. Choćbyś czuł się najbardziej opuszczonym człowiekiem na świecie, to nie znaczy, że nie ma wtedy przy Tobie Jezusa. On właśnie w takich chwilach jest najbliżej Ciebie i cierpi jeszcze mocniej niż Ty, ponieważ widzi Twoją niemoc i nie może Ci pomóc, gdy nie prosisz Go o to. Taka próba wiary może być także impulsem do wzrostu, jeśli przetrwasz wielką ciemność duszy i nie zwątpisz w Bożą obecność, to z pewnością czeka Cię wspaniała nagroda u Pana.

Panie Jezu, proszę Cię dzisiaj za wszystkimi osobami przeżywającymi próby i wszelkiego rodzaju trudności. Daj im głęboką pewność, że jesteś obok nich, aby nie załamały się w wierze i wyszły silniejsze z tych doświadczeń.

Dzisiejszy załącznik pomoże Ci mocniej otworzyć oczy;

Dodaj komentarz