Odpowiedzialność

Komu wiele dano, od tego wiele wymagać się będzie; a komu wiele powierzono, tym więcej od niego żądać będą. Łk 12, 48b

Popatrz dzisiaj na wszystko, co otrzymałeś od Boga. Oczywiście możesz myśleć, że swoją gorliwością zasłużyłeś na to, co posiadasz. To byłoby mało wdzięczne podejście. Zauważ, że otrzymałeś: ciało, duszę, rodzinę, rozum, wiedzę religijną i w ogóle edukację, pożywienie od poczęcia, pracę, pasje, talenty, wielu wspaniałych ludzi na Twojej drodze i wreszcie Kościół oraz sakramenty. Jak wygląda Twoja wdzięczność? Jaki robisz użytek z tego wielkiego bogactwa? Czy potrafisz dzielić się swoim cennym doświadczeniem i wiedzą z tymi, którzy tego potrzebują?

Jeżeli należysz do grona osób sprawujących bardzo ważne funkcje, to wiedz, że dzisiejsze słowa Jezusa dotyczą zwłaszcza Ciebie. Jeśli jesteś nauczycielem, księdzem, rodzicem, właścicielem firmy lub masz jakieś kierownicze stanowisko, to pamiętaj, że ciąży na Tobie ogromna odpowiedzialność. Bóg powierzając Ci daną rolę – zaufał Ci. Nie zawiedź Go.

Odkąd zdecydowałem się pójść ścieżką powołania kapłańskiego – mam głębokie przekonanie, że ta posługa jest czymś nadnaturalnym. Gdyby nie codzienna modlitwa, częsta spowiedź, adoracja i trzymanie Jezusa w dłoniach, to już dawno poddałbym się i nie uniósł tej służby. Mam też głębokie przekonanie, że Bóg mnie prowadzi. Ja po prostu pokornie oddaje Mu moje słabe ciało i proszę, aby to On we mnie kochał i służył. Z tą modlitwą czuję się spokojny. Nieustannie towarzyszą mi słowa: Jezu ufam Tobie albo Jezu, Ty się tym zajmij. Pamiętam, że na obrazku prymicyjnym umieściłem cytat:

Powierz Panu swoją drogę
i zaufaj Mu: On sam będzie działał. Ps 37, 5

Tak też się dzieje. Polecam Ci te słowa, abyś nie napinał się już swoimi siłami. Zaufaj i rób swoje.

Nasza pomoc w imieniu Pana,
który stworzył niebo i ziemię. Ps 124, 8

Panie, Ty jesteś wszechmocny, a ja taki malutki. Wiem, że mnie kochasz i pomożesz mi we wszystkich życiowych zadaniach. Pomóż mi nieść brzemię odpowiedzialnej posługi kapłańskiej.

Dzisiejsze załączniki mogą podnieść Twoje serce:

oraz

2 Replies to “Odpowiedzialność”

Dodaj komentarz